live
Новини » Політика 491 Читать эту новость на русском

Криза в Молдові: чому Україні слід більш рішуче долучатись до її врегулювання

Богдан Яременко
Богдан Яременко

Дипломат, екс-генконсул України у Стамбулі, голова правління БФ «Майдан закордонних справ»

Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
загрузка...
загрузка...

Я би підтримав думку тих українських експертів, які сьогодні висловились за більш активну позицію України у врегулюванні кризи в Молдові.

Формальна реакція України – заява МЗС – є. Її варто підтримати. Є рішення РНБОУ про певну підготовку на власній території. Тобто перехідний період передачі влади (цікаво, що він розпочався не перед інавгурацією, а після) не завадив Україні проявити себе.

Але йдеться про сусідню країну, де розвиток нинішньої кризи може призвести або до хаотизації Молдови, або до посилення впливу Росії. Ні того, ні того Україні не потрібно апріорі.

Подальше загострення внутрішньополітичного життя в Молдові – продовження оточення України поясом нестабільності. Посилення російського впливу – той самий результат. Наслідком буде ситуація, при якій Україна буде змушена надовго розпорошувати і так не вражаючі оборонні та безпекові ресурси, щоб перекрити усі напрямки загрози.

Це підказує необхідність діяти більш рішуче і наполегливо.

Зокрема, безпекові приготування мають підкреслити нашу готовність прийти на допомогу Молдові, в разі її звернення. Кнутом має бути план економічного, політичного та військового реагування на випадок зміни Молдовою курсу на інтеграцію в ЄС і співробітництво з НАТО.

Політичні приготування (в умовах відсутності посла) повинні включати відрядження до сусідньої держави спеціального уповноваженого президента України з мандатом на консультації з усіма сторонами протистояння, а також усіма зовнішніми партнерами з метою врегулювання ситуації і пошуку політичного розв’язку кризи.

Надання території України та медіація переговорів – це недостатній мінімум можливих пропозицій з боку України.

Діяти швидко і рішуче сьогодні – заощадити гроші завтра.

Читайте більше новин на тему: Молдова

Loading...
Loading...

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...