Голова КВУ прогнозує призупинення виборчої кампанії

ZIK

Якщо КСУ визнає указ Президента неконституційним, виборча кампанія призупиниться і всі почнуть готуватися до виборів парламенту 27 жовтня.

Це зазначив голова Комітету виборців України Олексій Кошель у ефірі програми «Коментарі» на телеканалі ZIK.

Голова КВУ впевнений, що рішення Конституційного Суду щодо розпуску парламенту буде юридично правильним, а відтак КСУ визнає такий указ Президента неконституційним.

«У мене немає сумнівів, що ми отримаємо рішення Конституційного Суду про неконституційність указу Президента щодо розпуску парламенту та проведення позачергових виборів. Адже є позиція низки експертів, громадських організацій і кількох фракцій парламенту, які визнають, що цей указ є незаконним», – підкреслив Олексій Кошель.

До того ж, додає експерт, команда Президента не оголосила чіткого логічного обґрунтування правових підстав для розпуску Верховної Ради.

«Це – слабкість команди Президента, незважаючи на те, що в ній діє достатньо сильний юридичний блок, який не повинен допускати таких помилок. У тому разі, якщо КСУ визнає указ Президента неконотаційним, виборча кампанія призупиниться і всі почнуть готуватися до виборів 27 жовтня», – прогнозує Кошель.

Він підкреслив, що після цього постане питання перед політичними партіями – продовжувати чи ні свою кампанію? І ті, хто матиме кошти, будуть далі працювати, а хтось на певний час зупиниться.

«Плавний перехід до виборів у жовтні був би найкращим варіантом для всіх, адже ми не повинні допускати формування парламенту, до якого в суспільства згодом виникне питання щодо легітимності», – наголосив Олексій Кошель.

Нагадаємо, 21 травня Президент Володимир Зеленський видав указ про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України та призначення позачергових виборів. Указом він призначив позачергові вибори до ВРУ на 21 липня 2019 року.

Так, 24 травня в Україні почалася виборча кампанія позачергових виборів до Верховної Ради.

Читайте більше новин на тему: парламентські вибори

Loading...