Новини » Львів Читать эту новость на русском

Естонія на ділі показала свою повагу до історії України, – Квурт

Володимир Квурт

Посол Естонії в Україні Герт Антсу відвідав Історико-краєзнавчий музей у місті Винники, де зберігають Меч Вікінга. Саме завдяки позиції Естонії та естонським митникам, попри претензії Росії, унікальний тисячолітній експонат повернувся в Україну.

Про це повідомив мер Винник Володимир Квурт на своїй сторінці у Facebook.

Володимир Квурт та директор КЗ ЛОР «Історико-краєзнавчий музей» Ігор Тимець ознайомили Посла Естонії із надбанням музею та подякували за те, що головний експонат унікальної виставки «Врятовані скарби України» – Меч Вікінга повернувся в Україну.

Володимир Квурт
Володимир Квурт

«Ми вдячні за те, що зробила Естонія для нас, зберігши і повернувши унікальну знахідку українцям, незважаючи на всі непорозуміння, які могли виникнути з Росією. Естонія реально на ділі показала свою повагу до нашої історії та пам’яті. А візит посла засвідчує, що пам’ятка – на своєму місці, відреставрована і належно зберігається», – наголосив Володимир Квурт.

Меч виявили у контрабандистів на естонсько-російському кордоні три роки тому. За словами Посла Естонії, повернути знахідку українцям було непросто, оскільки на артефакт претендувала Росія.

Володимир Квурт
Володимир Квурт

«Цей меч з України, і він мав зберігатися саме тут – такою була наша позиція. Повернути знахідку у вашу країну було нелегко, адже Росія хотіла, щоб артефакт був у них. Я дуже радий вперше побачити цей меч і навіть здивований, що він у такому гарному стані», – підкреслив Посол Естонії в Україні Герт Антсу.

Візит Посла Естонії до музею у Винниках відбувся за сприяння першого заступника голови Львівської обласної ради Андрія Білоуса.

Нагадаємо, раритет каролінгського типу – Меч Вікінга, якому понад тисячу років, знайшли на території Львівської області та нелегально вивезли за межі України у 2016 році. Естонські митники затримали зловмисників і вилучили артефакт. Згодом, після тривалого розслідування та реставрації, у березні цього року меч привезли до Винник.

Як повідомлялося, у Винниках стартував великий українсько-польський проект «Порятунок краси спільної спадщини», участь в якому візьмуть Національний інститут Польської спадщини за кордоном «Polonica» (м. Варшава), Краківська академія красних мистецтв ім. Яна Матейка (м. Краків) та ЛНАМ (Львів, Україна).

Loading...