live
Новини » Світ 278

Будівлю уряду Молдови оточила поліція

Співробітники правоохоронних органів біля будівлі уряду Молдови в Кишиневі. Фото: EPA-EFE/DUMITRU DORU
загрузка...
загрузка...

Співробітники правоохоронних органів оточили будівлю уряду Молдови.

Про це повідомляє Укрінформ.

Як повідомлялося, напередодні затверджений парламентом новий прем’єр-міністр країни Майя Санду заявила, що після першого засідання уряду (засідання, за її словами, пройде в будівлі парламенту) члени нового Кабінету міністрів підуть до будівлі уряду, яка розташована на площі Великих Національних зборів.

Санду також анонсувала низку кадрових перестановок.

Як повідомлялося раніше, у суботу, 8 червня, в парламенті Молдови повідомили про створення тимчасової коаліції, до складу якої увійшли депутати з фракцій Партії соціалістів і політичного блоку «ACUM» (під угодою підписалися 60 депутатів). Усього в парламенті Молдови – 101 депутат.

На засіданні було обрано спікера парламенту – голову Партії соціалістів Зінаїду Гречаний, а також затверджено новий склад уряду на чолі з Майєю Санду.

Того ж дня Конституційний суд Молдови виніс вердикт про визнання неконституційними всіх прийнятих нинішнім складом парламенту 8 червня і в наступний період рішень, постанов і законодавчих актів. Інстанція вже винесла вердикти про неконституційність обрання Гречаний спікером, а Санду – прем’єр-міністром.

У неділю, 9 червня, Конституційний суд тимчасово відсторонив від посади Ігоря Додона за його відмову розпустити парламент і призначити дострокові вибори, призначивши тимчасово виконуючим обов’язки президента заступника голови Демократичної партії Павла Філіпа. Філіп, у свою чергу, підписав указ про розпуск парламенту і призначення дострокових виборів на 6 вересня цього року.

Loading...
Loading...
Loading...