Новини » Світ 9 червня, 2019, 5:09
Венесуела знову відкрила кордон: тисячі людей «влились» в Колумбію за товарами
Венесуела знову відкриває кордон
Венесуела знову відкриває кордон

Тисячі людей перейшли в Колумбію в суботу, щоб купити продукти та ліки після того, як президент Венесуели Ніколас Мадуро знову відкрив кордон між країнами, які були закриті протягом останніх чотирьох місяців.

Про це повідомляє АР.

Довгі лінії венесуельців стояли біля двох міжнародних мостів біля міста Кукута, чекаючи, щоб їхні документи були перевірені колумбійськими чиновниками, а деякі мали дітей на плечах. Венесуельські прикордонники, одягнені в зелену форму, допомогли контролювати натовп.

Соціалістичний уряд південноамериканської країни наказав закрити кордони з Арубою, Бонайре, Кюрасао, Бразилією та Колумбією в лютому, коли опозиція намагалася доставити їжу та медикаменти в країну.

Більша частина допомоги була надана США, ключовим союзником лідера опозиції Хуаном Гуайдо, який у січні оголосив себе законним президентом Венесуели. Але Мадуро відхилив цю допомогу як порушення суверенітету Венесуели і заборонив її в’їзд.

У травні уряд знову відкрив кордони з Арубою та Бразилією, але міжнародний міст Симона Болівара та міжнародний міст Франциско де Паула Сантандер з Колумбією досі залишалися закритими.

Під час повторного відкриття потік людей вхопився за можливість увійти до сусідньої країни і забезпечити себе товарами, які є недосяжні у Венесуелі.

Колишній багатий нафтовий народ зараз стикається з серйозною нестачею основних товарів і гіперінфляцією, яка, як очікується, перевищить 10 мільйонів відсотків цього року, згідно з недавньою оцінкою МВФ. Хаос ще більше посилювався санкціями США щодо експорту венесуельської нафти і змусив близько 5000 чоловік щодня виїжджати з країни, повідомляє Верховний комісар ООН у справах біженців.

У п’ятницю агентство у справах біженців ООН (UNHCR) заявило, що 4 мільйони венесуельців, або майже 15% населення, покинули країну.

У суботу спеціальний посланник агенства Анджеліна Джолі відвідала іншу частину кордону з Венесуелою, щоб дізнатися більше про умови, з якими стикаються мігранти та біженці, а також зрозуміти їхні потреби. Голівудська актриса познайомилася з робітниками та венесуельцями, а також відвідала наметове містечко, побудоване агенством для знедолених мігрантів.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-17 07:29 :48