Новини » Світ 9 червня, 2019, 4:37
Філіппіни відкидають заклик ООН до незалежного розслідування прав людини
Родріго Дутерте
Родріго Дутерте

Філіппіни відхилили заклик до незалежного розслідування ООН передбачуваних порушень прав людини у Манілі, назвавши його втручанням у справи країни.

Про це повідомляє AFP.

Напередодні експерти ООН з прав людини звернулися до Ради ООН з прав людини з проханням розібратися з «приголомшливою кількістю незаконних смертей і вбивств з боку поліції у контексті так званої війни з наркотиками, а також вбивств правозахисників».

Родріго Дутерте за останні три роки перебування на посаді президента Філіппін вів боротьбу з наркотиками, де поліція вбила понад 5300 підозрюваних торговців і споживачів наркотиків. Правозахисні організації стверджують, що фактична кількість загиблих під час рейдів щонайменше втричі більша за офіційні дані.

«Останній призов 11 спеціальних доповідачів Організації Об’єднаних Націй до міжнародного розслідування Філіппін є не лише інтелектуальним викликом, а й кричущим втручанням у суверенітет Філіппін», – заявив представник президента країни Сальвадор Панело.

Він також звинуватив експертів ООН у «торгівлі упередженим і абсолютно неправдивим викладенням фактів, повних фальшивих зловмисних звинувачень проти офіційної влади».

Панело також наголосив, що «ті, хто виступив проти кампанії щодо незаконних наркотиків і прав людини, були в переважній більшості відкинуті філіппінським виборцем».

11 експертів ООН, які є незалежними і не виступають за Організацію Об’єднаних Націй, включають спеціального доповідача з резюме або позасудових вбивств, Агнес Калламард.

Калламард викликала гнів Дутерте, коли вона закликала до зупинки вбивств за наркотики в 2016 році.

Критики стверджують, що переслідування – це війна на бідних, які живуть в країні безкарності і беззаконня.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-11-29 14:00 :10