Євросоюз посилює правила депортації біженців

Міністри внутрішніх справ країн ЄС домовилися про посилення правил депортації шукачів притулку, яким відмовили.

Надалі мінімальний термін тримання в депортаційної в’язниці становитиме три місяці, вирішили міністри під час зустрічі в Люксембурзі, передає DW.

Цей захід покликаний запобігти спробі шукачів притулку, яким уже відмовили, сховатися або переїхати в іншу країну ЄС. Передбачається також можливість видворення таких мігрантів у «будь-яку безпечну третю країну». Ці плани має затвердити Європарламент.

Наразі спроби депортувати шукачів притулку, яким відмовили, часто закінчуються невдачею через відсутність у біженців документів країни походження, неможливість встановити громадянство мігрантів або незгоду країни походження на їхню реадмісію.

За рішенням глав МВС країн ЄС, підставою для поміщення біженця в депортаційну в’язницю може стати загроза втечі або спроби мігранта запобігти його видворенню. Ще однією підставою надалі буде «загроза для громадського порядку, громадської або національної безпеки».

Максимальний термін тримання в депортаційної в’язниці становитиме 6 місяців, у виняткових випадках може бути продовжений до року. Неповнолітні або сім’ї з неповнолітніми дітьми будуть поміщатися в депортаційні в’язниці лише в разі крайньої потреби.

Нагадаємо, що у Нідерландах міністр у справах шукачів притулку Марк Харберс звільнився через «мутну» статистику щодо біженців.

 Loading...