Новини » Львів 8 червня, 2019, 10:19
Володарка «Оскара для блогерів» Саша Чистова: Майже всі блогери трохи соціофоби
Саша Чистова отримує нагороду на World Bloggers Awards 2019. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Саша Чистова отримує нагороду на World Bloggers Awards 2019. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Львів’янка Саша Чистова стала переможницею World Bloggers Awards 2019 – «Оскара для блогерів», який наприкінці травня відбувся у Каннах (Франція).

У свої 21 рік Саша Чистова вважається однією з найбільш популярних українських Youtube та Instagram персон, адже у цих соцмережах за нею стежить 1,6 млн людей. Та попри шалений успіх, Саша жартома називає себе соціофобом, залишається простою львівською дівчиною, яка геть не почувається суперзіркою. Нещодавно Саша здобула у Каннах «Оскара серед блогерів». Це найпрестижніша нагорода у світі соціальних мереж.

6 червня, у Львові блогерка дала свою першу велику прес-конференцію. ІА ZIK зібрав найцікавіші висловлювання української володарки премії World Bloggers Awards.

Від одного підписника до мільйонів фоловерів

Я займаюся блогерством два з половиною роки, можливо, трішки більше. Коли я починала, то навіть не уявляла, що доберуся до таких великих показників. Моє перше відео було знято на вебкамеру мого ноутбука. Я просто розповіла про себе, що я Саша, що у мене є кіт, яку музику слухаю, що люблю і так далі. Це відео я ніде не поширювала. Боялася, що з мене будуть знущатися і глузувати у школі, – не зрозуміють. Але коли на моєму Youtube-каналі стукнуло 34 підписники, то у мене був шок! Я не розуміла, де мене знайшли всі ті люди, як це взагалі відбулося, якщо я ніде не публікую свої записи? Та й назви відео були такі, типу: «Привіт», «Як справи?», тобто дивні і непопулярні. У мене був ще ASKfm, і я почала поступово викладати свої відео туди, і коли на моєму каналі з’явилося 100 підписників, я почала це постити на сторінці у ВК. Тоді, напевно, все й почалося. Я знімала все більше відео і спрацював ефект сарафанного радіо. Всі розповідали одне одному, що я знімаю. Тоді ще не було це так популярно. Якось так все понеслося.

Мама ніколи не забороняла мені цим займатися. Коли я починала своє блогерсво, то у той період закінчувала школу, і головна проблема нашої сім’ї вважалася – мій вступ до університету. Треба було готуватися, ходити до репетиторів, а це трішки відволікало. Я постійно знімала ті відео. Постійно їх монтувала. Мама казала, мовляв, ти зроби спочатку все те, що стосується навчання, а потім займайся своїм блогом. Вона не дуже серйозно до того ставилася. Але коли до мене почали приходити перші рекламодавці, то мама була шокована, кажучи: «Тобі що, можуть заплатити просто за фотографію?». А коли мене відправили у першу поїздку безкоштовно, то вона також не могла повірити (коли чесно, то я також)… Я вже відвідала, здається, 23 країни.

Життя блогера

У телефоні проводжу дуже багато часу, близько восьми годин на день. Половину із цього часу – в Instagram. У мене немає команди, і я сама все роблю. Знімаю та монтую. Не маю сценарію – захотіла щось зняти і зняла. Але я раджуся з подругами. У нас є чат, називається «ундини». Це наша фішка. Ундини – це дівчата, які дуже сильно соромляться хлопців. Вони зажди хочуть, щоб до них підійшли першими. У цей чат я скидаю свої ідеї, а дівчата – свої, ми обговорюємо, як краще зробити те чи інше відео.

Мої дві соцмережеві платформи – це Instagram та Youtube. В Instagram отримую відповіді від аудиторії, щось питаю їх. А на Youtube все навпаки. Там про мене більше дізнаються. На мою думку, Instagram – це більш візуальна соцмережа. Вона мобільна та дуже швидка, всі заходять подивитися на картинки, надихнутися і так далі. Я не читаю величезні тексти під постами в Instagram, бо не маю на це часу. Youtube – то інша справа. Ця мережа розкриває тебе більше як особистість. Ти можеш донести якусь свою думку. Розказати, що тебе хвилює. Я люблю більше Youtube, хоча на нього витрачаю значно більше часу. На обробку одного відео йде 30 годин. Я суперперфекціоніст. Намагаюся дуже якісно підходити до монтажу. Думаю, що монтаж – це 80 % успіху.

Мої відео російською. У мене сім’я спілкується російською мовою, також навчалася у російськомовній школі, якось так склалося. Я би також знімала англійською мовою, але мені здається, що я не володію настільки вільно цією мовою.

Найбільше переглядів набрало відео, яке називається: «Як схуднути до літа?» Здається, воно має 5 млн переглядів. Відзняла рік тому, коли була ще така худа, ну, дуже худа (Усміхається – Ред.). Чому воно стало таким популярним? Бо всі дівчата стежать за своєю вагою і хочуть схуднути. Ще одне популярне відео – це «Одяг з AliExpress: очікування та реальність». Там класна обкладинка, яку ми робили дуже довго.

Два з половиною роки я знімаю відео безупину, і ця аудиторія переживає зі мною всі моменти: як сумні, так і веселі. Мала переломний період, коли переживала велику депресію. Аудиторія мене підтримувала, залишалася зі мною. Вони – моя сім’я. Мій головний меседж до людей – це те, що особа може пройти крізь все. Бо буває у житті біла і чорна смуги. Це цілком нормально. Якщо я змогла пройти крізь якийсь свій важкий період, то вони, аудиторія, також зможуть. Вони підтримують мене, а я підтримую їх. Коли їм погано, то я записую сторіз, мовляв, не переживайте, бо все буде добре і так далі. Це їм допомагає, не всім звісно, але якщо допоможу хоча б одній людині сьогодні, то це вже класно.

Про «Оскара», Бреда Пітта та вплив на молодь

Фото: .facebook.com/worldbloggersdawards
Фото: .facebook.com/worldbloggersdawards

У мене є асистентка, яка займається поштою. Коли вона мені написала, що мене номінують на World Bloggers Awards 2019, то я була, чесно кажучи, шокована, бо це для мене найбільш грандіозна подія за всю історію мого блогерства. Насамперед я розповіла про це своїй мамі. Мама дуже зраділа, ми разом вибирали фотографію, щоб сповістити про це. Я досі під враженнями після Канн, і від того, що зі мною відбулося там, бо це було просто чарівно. Я була поруч грандіозних зірок шоу-бізнесу та світу соцмереж. Зокрема, коли виходила на червону доріжку Канського кінофестивалю, то за декілька секунд до мого виходу пройшов Бред Пітт. Однак є правило, що на червоній доріжці не можна знімати з телефону, лише фото професійних фотографів, тому селфі з Бредом Пітом не вийшло.

World Bloggers Awards 2019 – це перша така премія для блогерів, яка об’єднує людей зі всього світу. Експертним інтернаціональним журі було розглянуто близько 3 тисяч заявок. Вони визначили шорт-лист із 200 блогерів. Туди потрапила і я. Моя нагорода називається «Best Youth Inluencer», тобто та, що найкраще впливає на молодь.

Я довго не розуміла про свій плив на аудиторію. Але все змінилося, коли моя кількість підписників стала понад 100 тис. Чесно, до того я не стежила за цифрою своїх фоловерів. Коли у мене з’явилося 100 тис. підписників, Youtube мені подарував срібну кнопку. Тоді я відчула, що за мною стежать люди і вони чують те, що я говорю. Зрозуміла, що мій контент на них впливає. Я почала себе більше контролювати. Я розумію, що краще не піднімати тем політики, релігії і так далі. Я почала знімати відео більш обережно. Це дуже велика відповідальність. Але це служить для мене великою мотивацією. Я не можу тепер просто сидіти вдома. Я розумію, що за мною стежать люди, заради них і себе я завжди щось роблю. Ми мотивуємо один одного.

«Просто дівчинка, яка знімає відео»

Моя цільова аудиторія – це 18-24 річні дівчата, Мені здається аудиторія у всіх блогерів є одна. Просто ставлення аудиторії до кожного блогера є іншим. Все залежить від того, як ти себе подаєш. Якщо ти до людей відкритий, то вони теж будуть до тебе відкриті. Якщо робиш треш, то люди не будуть сприймати тебе всерйоз.

До мене підходять фотографуватися майже кожен день, але от, коли я йду і хтось там шепоче за спиною чи довго дивиться, то я цього не помічаю. Зіркою себе не відчуваю. Бо у мене не може з голови зникнути те, що я просто дівчинка, яка знімає відео. Я не люблю, коли кажуть, що це мої фанати, що це фан-зустрічі, для мене це просто зустрічі із однодумцями, які мене розуміють і хочуть побачити. Я нічим від них не відрізняюся, лише тим, що у мене цифра підписників велика. Але ця число не робить мене суперзіркою.

Коли я відчуваю втому, то навпаки хочу записати нову сторіз, щоб отримати необхідну допомогу. У мене величезна армія підтримки. Коли мені погано, то я говорю своїй аудиторії про це і мені стає легше.

Таємниця успіху – залишатися собою

Фото: .facebook.com/sasha.chistova1671
Фото: .facebook.com/sasha.chistova1671

Думаю, людей вабить до моєї сторінки у соцмережах – моє кохання до аудиторії. Я люблю те, що роблю, бо роблю це не задля грошей. Мені більше подобається отримувати увагу від аудиторії, якийсь фідбек. Бо коли я щось роблю, то люблю отримувати відповідь. Аудиторія мені дає таку відповідь. Скажемо так, що у нас обмін любов’ю. Головне – залишатися самим собою і розповідати про те, про що ти дійсно вмієш, а не щось там вигадувати. Для прикладу, якщо я не вмію готувати, то я ніколи не буду знімати відео про готування. Бо це не «зайде», аудиторія відчує фальш, що ти з ними нечесний.

Не хочу брехати і казати, що відписую всім. Але читаю все, що мені пишуть. Люди деякі не розміть, як я читаю все, а повідомлення залишаються непрочитаними? Є запити і я туди заходжу майже кожну годину, дивлюся на всі повідомлення, але я їх не приймаю і від того людині не видно, що я прочитала. Читаю всі повідомлення, щоб знати, як аудиторія до мене ставиться і чи потрібно щось нове розповісти. Відписую людям тоді, коли відчуваю, що це потрібною. Дуже багатьом відповідаю відеоповідомленнями. Наприклад, коли мені пишуть, що їм погано, то можу ввечері як би я не виглядала, записати якусь мотивуючу відеовідповідь.

Для обробки фото у мене близько десяти додатків у телефоні. Facetune, Snapseed, Lightroom, Afterlight, Dalgona та інші. Я підбираю фотографії за кольорами. У мене немає такого, що всі світлини одного забарвлення. Якщо у мене є червона фотографія, то на наступній має бути хоч трішки червоного. До речі, краще пости робити зранку або ввечері, бо в обід всі на роботах, навчанні. Класно робити фотографії з кимось. Для прикладу, з друзями або з тваринами, маєте бути завжди щось цікаве. Навіть, якщо ви сидите вдома, то не соромтеся це показати. Не обов’язково, все робити ідеальним. Просто так, як є. Адже є блогери, які постять пусту тарілку після обіду і аудиторія це цінує. Бо «ти такий справжній».

Моя головна порада всім, хто хоче стати блогерами – залишайтеся собою. Якщо вам це не подобається, то не робіть. Є люди, яким просто некомфортно перед камерою сидіти. Некомфортно розмовляти. Я, у принципі, людина закрита. Але можу це пояснити. Бо майже всі блогери трохи соціофоби. Ми сидимо у кімнаті, навпроти нас камера і немає людей, а ми спілкуємося з камерою. Та на камеру можу розповісти значно більше, ніж ось так виступаючи перед масовими зборами людей. Бо я наодинці з собою, мені якось легше так висловлюватися.

Не варто рівнятися на когось. Не варто ходити на якісь курси про те, як стати крутим блогером. Блогерів є дуже багато. А ти маєш бути унікальним. Щоб зачепити свою аудиторію, маєш робити те, що йде від тебе, а не від когось іншого. Тому у людини або душа до того лежить, або ні. До речі, вважаю, що треба бути професіоналом в одній справі і не пробувати всюди влізти.

Про Львів, табу та рекламодавців

Страшенно люблю Львів. Рекламодавці завжди хочуть, щоб я переїхала до Києва, Москви чи ще кудись, але у Львові дуже круто. Я тут відпочиваю і почуваюся вдома. У мене є така можливість змінити місто і країну. Але я думаю, що саме зараз мені найкраще жити у Львові і просто багато подорожувати, залишатися поруч друзів, мами. Якщо б я переїжджала, то маму із собою забрала, це 100%. Бо я би за нею скучала, і кота би також, і всіх своїх друзів забрала (Усміхається – Ред.). Але це неможливо, щоб всіх забрати. Я дуже сильно прив’язуюся до людей.

Людей також часто цікавить, чи є мене теми табу? Скажу так, у моєї подруги є хлопець, і кожного разу, коли я викладаю щось таке на межі пристойності, то я думаю про нього. Чесно, я починаю думати, що він скаже, бо він дуже критичній у цьому питанні. А так, то у мене немає упереджень стосовно свого контенту. Звісно, що фотографію себе голою я б не запостила. Важлива довіра до фотографа. Якщо мені не подобається результат, то я це не викладаю.

Стосовно реклами, то далеко не все рекламую. Напевно, погоджуюся лише на 10% реклами, яку мені пропонують. Кожного разу, коли я подаю рекламу, то маю її розповісти глядачеві, як своїй подрузі, сестрі, щоб це було правдиво. Я не можу рекламувати речі, які мені не подобаються. Це також відповідальність. Бо як можна рекламувати те, що неякісне? Людина замовить один раз, добре, рекламодавцю класно, я отримаю гроші за рекламу, але ж довіра аудиторії пропаде, і потім ця реклама перестане діяти. Вважаю, чим менше реклами робиш, тим менше розпилюєшся, і тим більші контракти у майбутньому чекатимуть.

 

Нагадаємо, серед номінантів на «Оскар для блогерів» – українки Анна Андерс та Саша Чистова.

Підготував Юра Мартинович,
ІА ZIK

Редакція не завжди поділяє позицію авторів публікацій.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2021-01-16 09:45 :17