Новини » Події 8 червня, 2019, 7:14
Вогонь вівся з САУ «Гвоздика» поблизу житлових будинків: в ООС розповіли деталі бою 7 червня

Повідомляємо українському суспільству, що трагічні події нічного бою 7 червня стали приводом для брудних спекуляцій і безпідставних звинувачень командування Об’єднаних сил в начебто забороні підрозділам ООС вести вогонь на упередження, що не відповідає дійсності.

Про це йдеться на сторінці Операцій Об'єднаних сил у Фесбук.

Командування Об’єднаних сил зі всією повнотою відповідальності заявляє, що командири підрозділів Об’єднаних сил мають і постійно використовують право застосовувати зброю по противнику за своїм рішенням у разі виникнення загрози життю особовому складу та цивільному населенню, а також виникнення загрози втрати нашої території.

Зброя застосовується адекватно, виходячи з характеру та ступеню загрози.

Наголошуємо на тому, що вогонь російських окупантів ніколи не залишається безкарним.

Нагадуємо, 07 червня, після півночі, противник відкрив артилерійський вогонь по позиціях підрозділів Національної гвардії в районі населеного пункту Новолуганське.

Внаслідок ворожого обстрілу загинуло двоє воїнів та одинадцять бійців отримали бойові травми та поранення різної важкості.

Ми маємо беззаперечні докази застосування ворогом артилерії 122 мм, забороненої Мінськими домовленостями.

За всіма ознаками дій противника, це була заздалегідь спланована операція.

Ворожа батарея у складі 4-х САУ 2С1 «Гвоздика» вийшла на заздалегідь підготовлені позиції поблизу житлових будинків.

Протягом 5-ти хвилин противник випустив близько 30-ти снарядів по наших позиціях та одразу по закінченні вогню перемістився в житлову зону Горлівки.

За даними розвідки, вогонь ворожої батареї корегувався з використанням БПЛА та радіолокаційного комплексу розвідки і контролю стрільби «ЗООПАРК».

Вогнева позиція ворожої батареї була зафіксована за допомогою технічних засобів артилерійської розвідки Об’єднаних сил одразу з першими пострілами.

Також противник застосував інші вогневі засоби, які були виявлені та подавлені.

З метою придушення вогню противника Об’єднаними силами було відкрито вогонь із мінометів та інших вогневих засобів по виявлених та планових цілях.

До 3.50 всі ворожі цілі були знищені або примушені припинити вогневу діяльність, що свідчить про постійну готовність і спроможність Об’єднаних сил надавати гідну та своєчасну відсіч ворогу.

Отже, сили та засоби ООС знаходяться в повній бойовій готовності і дають негайну відсіч агресору.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-09-20 23:26 :42