Новини » Спорт 7 червня, 2019, 8:31
Збірна Нідерландів з футболу стала другим фіналістом Ліги націй УЄФА
Гравці збірної Нідерландів з футболу святкують забитий гол у ворота збірної Англії. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Катастрофічні помилки збірної Англії в обороні в додатковий час півфінального поєдинку Ліги націй УЄФА дозволили Нідерландам святкувати впевнену перемогу та вихід у фінал, де на них у неділю, 9 червня, чекає чинний чемпіон Європи і господар турніру збірна Португалії.

Мрії Англії про перший з 1966 року трофей знову зазнали поразки. Як і влітку на чемпіонаті світу-2018 команда Ґарета Саутґейта зупинилась за крок від фіналу, дозволивши супернику в овертаймі вирвати вольову перемогу. Тільки цього разу поразка родоначальників мала жалюгідний вигляд. Все через недопустимі помилки в обороні, пише ua-football.com.

Нідерланди вп’яте у своїй історії вийшли у фінал великого турніру. До цього були три поразки в фіналах ЧС від Німеччини (1974), Аргентини (1978) та Іспанії (2010) та перемога в фіналі Євро-1988 над СРСР. Завдяки голам де Ліґта та Промеса, яким асистував Депай, та автоголу Уолкера підопічні Рональда Кумана нівелювали програний через гол Решфорда з пенальті перший тайм.

Якщо згадати, як нідерландці пробились у фінал чотирьох Ліги націй – вирвали в останньому турі нічию з Німеччиною, програючи 0:2 до 85-ї хвилини –, місцю здивуванням не залишиться. Хіба що трохи – нідерландці вперше забили двічі в овертаймі змагального матчу.

Загалом всі чотири тайми поєдинку в Гімарайші не обійшлися без голів. Все почалось із помилки лідера та капітана сенсаційного «Аяксу» Матейса де Ліґта. Він на рівному місці не впорався з м’ячем, відпустив його задалеко від себе й дав Решфорду першим встигнути на перехоплення, після чого збив Маркуса у своїй штрафній. Сам нападник і реалізував вирок.

В другому таймі гра пожвавішала, але скористались з цього лише номінальні господарі. На 73-й хвилині той же де Ліґт загладив провину та замкнув подачу з кутового головою. Ось і проявились лідерські риси Матейса.

Ще до фінального свистка англійці знову вийшли вперед. Лінґард замкнув розрізну передачу Гендерсона за кілька хвилин до кінця гри. Але відеоарбітри вгледіли мінімальний офсайд у Джесі, тому Клеману Тюрпену довелось скасувати м’яч.

Здається, це було ключове рішення, бо виснаженому англійськими фіналами єврокубків колективу Саутґейта овертаймі були зовсім непотрібні. І хоч в старті на матч з Нідерландами не вийшло жодного учасника суботнього фіналу ЛЧ (в ораньє одразу вийшли ван Дейк та Вейналдум), в другому таймі на полі з’явився Кейн та Гендерсон, а овертаймі Аллі.

Це не звучить настільки вагомо до моменту, поки не побачиш, яких помилок наробили в захисті англійці. Так, це не були люди, які на минулому тижні грали у фіналах ЛЧ, але побачити в цих фейлах втому неважко.

Ще в основний час помилялись Маґуаєр та Пікфорд, але їхні помилки обійшлись без наслідків. А от дії Стоунза в першому овертаймі, який біля свого штрафного подарував м’яч Депаю, закінчились плачевно для «трьох левів». І хоч удар Мемфіса відбив Пікфорд, але на добивання встиг Промес – його удар намагався заблокувати Уолкер, але лише зрізав у свої ворота.

У Англії залишалось понад 15 хвилин, щоб забити у відповідь, але натомість вони знову привезли. Пресинг Нідерландів змусив помилитись Барклі, який віддав у своєму штрафному пас на Депая, а той тут же віддав під удар Промесу. 3:1.

Рональд Куман взяв реванш за поразку від Англії (0:1, товариська гра) в першому поєдинку на чолі Нідерландів на початку минулого року. Тепер «ораньє» зіграють у фіналі проти Португалії, а Англія в матчі за третє місце зійдеться зі Швейцарією. Обидва матчі пройдуть в неділю.

Футбол. Чоловіки. Ліга націй УЄФА. Другий півфінальний матч

Нідерланди – Англія – 3:1 (0:1)

6 червня. Початок – 21:45. Гімарайш (Португалія). Стадіон «Ештадіо Дом Афонсо Енрікеш».

Арбітр – Клемен Тюрпен (Франція)

Нідерланди: Сіллессен – Блінд, ван Дейк, де Ліґт, Дамфріс, де Йонґ, де Рун (ван де Бек, 68), Бабель (Промес, 68), Вейналдум, Берґвейн (Проппер, 90), Депай.

Англія: Пікфорд – Чілуелл, Маґуаєр, Стоунз, Уолкер, Барклі, Райс, Делф (Гендерсон, 77), Санчо (Лінґард, 61), Решфорд (Кейн, 45), Стерлінґ.

Голи: де Ліґт (73), Уолкер (97 аг), Промес (114) – Решфорд (32, пенальті).

Попередження: де Ліґт (30), Дамфріс (44), ван де Бек (106) – Кейн (70).

2019-07-19 13:16 :52