Новини » Політика 7 червня, 2019, 9:33
Загострення на Донбасі: Гримчак підозрює вплив заяв Кучми
ZIK
ZIK

Останнім часом на Донбасі зменшувалась інтенсивність обстрілів, адже українські війська у будь-який момент давали відсіч. Натомість ідея Леоніда Кучми про заборону бійцям відповідати на ворожі атаки могла призвести до сьогоднішнього загострення на фронті.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Коментарі» на телеканалі ZIK висловив заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій Юрій Гримчак.

Коментуючи заклик Зеленського до РФ відновити контроль над бойовиками, які порушують Мінські домовленості, він наголосив: згідно українського законодавства, ОРДЛО – територія, окупована Росією. Перший і Другий армійські корпуси, які там діють, навіть фізично не підпорядковані окупаційним адміністраціям, а напряму – армії РФ.

«Тому я не дуже розумію, які там «найманці» можуть порушувати Мінські домовленості, особливо, якщо врахувати, що це артилерія – їх там не десятки тисяч, щоб їх там не контролювати. Думаю, що це була помилка саме АП. Звернення до РФ правильне, однак воно мало б звучати: якщо збираємось зупинити вогонь, це треба робити», – вважає Гримчак.

Він підкреслив: хотілося б вірити, що така інформація на сайті АП справді виникла помилково. Адже на фоні пропозицій Кучми про невідкриття вогню у відповідь, які потім виявились його особистою ініціативою, громадськість має виправляти такі помилки, щоб не було підстав для домислів про зміну курсу.

«Чутки про те, що українська армія не відповідатиме (на обстріли, – ZIK), призведуть до збільшення кількості обстрілів. Адже останнім часом інтенсивність зменшувалась. Наша армія у будь-який момент давала відсіч, це було, м’яко кажучи, некомфортно для окупаційних військ. Сьогодні ж склалась така ситуація», – зазначив заступник міністра.

Тож на уточнююче питання, чи вважає, що заяви Леоніда Кучми якраз спровокували нинішнє загострення на Донбасі, Гримчак відповів: «Можливо».

Як повідомлялось раніше, прес-служба президента заявила: Зеленський вважає, що нещодавні артилерійські обстріли є свідченням втрати Росією контролю  над своїми найманцями. Та висловив сподівання, що Кремль відновить контроль над підрозділами.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-11-25 08:58 :11