Новини » Регіони

Влада Івано-Франківська просить уряд дофінансувати закупівлю ліків для діабетиків

Сьогодні, 7 червня, під час засідання 26 чергової сесії Івано-Франківської міської ради керівник депутатського корпусу Оксана Савчук звернулася від імені депутатів до Міністерства інфраструктури України. Звернення стосується забезпечення хворих із цукровим діабетом у повному обсязі безоплатними препаратами інсуліну відповідно до постанови Кабінету Міністрів України.

Про це повідомив власкор IA ZIK.

У місті Івано-Франківську  на обліку перебуває 1187 осіб, які постійно використовують препарати інсуліну за життєвими показаннями, з яких – 84 дитини.

У 2019 році, на виконання бюджетної програми «Централізовані заходи з лікування хворих на цукровий та нецукровий діабет», на відшкодування вартості препаратів інсуліну для міста Івано-Франківська виділено 5 213,5 тис. грн або 55,0 % від мінімальної потреби (щомісячно орієнтовно 434,50 тис. грн), при мінімальній розрахунковій потребі 9 417,7 тис. грн на 2019 рік, а з врахуванням росту цін і збільшення числа пацієнтів – 12 014,3 тис. грн на 2019 рік.

Станом на сьогодні профінансовано та перераховано поточних витрат щодо відшкодування вартості препаратів інсуліну на суму 2 607,00 тис. грн, що складає 50% від річного плану.

Таким чином, залишок коштів до кінця року складає 2 606,5 тис. грн, при реальній потребі 6 800,84 тис. грн. Це майже у 2,6 раза менше від необхідної потреби. Фінансово-ресурсне забезпечення місцевого бюджету не дає можливості виділити додатково 6 800,84 тис. грн тільки для забезпечення відшкодування вартості рецептів на препарати інсуліну хворим на цукровий діабет, адже з місцевого бюджету також фінансується забезпечення пільгових медикаментів.

Дана ситуація є критичною й потребує негайного дофінансування.Loading...