Новини » Економіка 7 червня, 2019, 12:19
В уряді скаржаться, що «Нафтогаз» працює без фінплану, і кажуть, що ціни на газ мають впасти
Нафтогаз України. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Нафтогаз України. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

В уряді поскаржились на те, що впродовж останніх років НАК «Нафтогаз України» не затверджує фінансовий план, так і працюючи без фінансового документу. Водночас, урядовці заявили, що ціни на газ мають знизитись, та назвали необхідну для цього умову.

Трансляцію години запитань до уряду у ВРУ веде телеканал ZIK.

Віце-прем'єр-міністр України Володимир Кістіон, відповідаючи на запитання народних депутатів щодо діяльності НАК «Нафтогаз України», визнав, що впродовж останніх років ситуація навколо «Нафтогазу» є досить непростою.

«Думаю, що завдячуючи, насамперед, рішенням уряду, починаючи з 2016 року, «Нафтогаз» став прибутковою компанією. Якщо проаналізувати ефективність використання фінансових ресурсів НАК «Нафтогаз України» і питання про дефіцит фінансових ресурсів на закупівлю газу у період найнижчої ціни, я думаю, що це насамперед питання до креативного менеджменту «Нафтогазу», який очолює компанію понад п’ять років. Компанія прибуткова, де фінанси?» – поцікавився Володимир Кістіон.

Урядовець звернув увагу на те, що на утримання апарату фінансові видатки з 2016 року збільшилися у десять разів.

«Якщо було 800 млн грн, то тільки на апарат управління у вигляді заробітної плати витрачається більше 3,5 млрд грн», – повідомив Володимир Кістіон.

Він наголосив, що впродовж останніх років НАК «Нафтогаз України» не затверджує фінансовий план, працюючи без фінансового документу.

Своєю чергою, міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик заявив, що ціна на газ для населення може знизитися на 700-800 грн за тисячу кубометрів.

«Прем'єр-міністр не один раз говорив про те, що ціни, які визначає НАК «Нафтогаз», не відповідають ринковим. На останньому засіданні КМУ ми внесли зміни до 293-ї постанови, де поставили відповідні індикатори, за якими «Нафтогаз України» має реалізувати газ населенню. За виконання цих індикаторів ціна на газ зміниться до зменшення приблизно на 700-800 грн», – сказав міністр.

Нагадаємо, віце-прем'єр-міністр України Володимир Кістіон заявляв, що вже в червні «Нафтогаз» має зменшити визначену ним на червень ціну газу 6 299 грн за тисячу кубічних метрів без ПДВ. Ціна для населення, згідно з урядовою постановою, має бути на 800-900 грн меншою.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-19 17:49 :06