Новини » Економіка 7 червня, 2019, 8:53
В уряді на виплати шахтарям скерували майже 300 млн грн - гроші обіцяють до понеділка
Вугілля. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Вугілля. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Кабмін скерує 295 мільйонів гривень на погашення заборгованості із заробітної плати гірникам. Кошти шахтарським колективам надійдуть сьогодні або в понеділок.

Про це під час години запитань до уряду у ВРУ повідомив міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик.

Трансляцію веде телеканал ZIK.

Відповідаючи на запитання народних депутатів, коли шахтарі отримають 295 млн грн на рахунки, виділені урядом, та коли запрацює програма розвитку вугільної галузі, перший віце-прем'єр-міністр України – міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів наголосив, що ціни, енергоефективність та ситуація на ринку залежать від модернізації шахт.

«В Україні на підконтрольній території станом на 01.01.2019 року запаси вугілля експлуатують 33 шахти загальною виробничою потужністю 11,7 млн тонн. Шахтний фонд у галузі є вкрай застарілий. Зношеність основних фондів на 01.01.2019 року є 61%. У підпорядкуванні Міненерговугілля є тільки одна шахта, а це 3%, що працює менше 30 років з початку вуглевидобутку. Термін експлуатації шести шахт – це 18,2% – становить від 30 до 50 років. 15 шахт, а це 45,5%, мають термін експлуатації 50-70 років, а 11 шахт (30,4%) – понад 70 років», – повідомив Степан Кубів.

Перший віце-прем'єр-міністр заявив, що державний сектор вугільної галузі перебуває в критичному стані. З його слів, починаючи з 2013 року, фінансування технічного переоснащення галузі не проводилося.

Міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик повідомив, що за 5 років у модернізацію не було вкладено ані копійки. Так, кошти, що були заплановані на модернізацію шахт на Донбасі – Лисичанська та «Південнодонбаської третьої», скерують на зарплати.

«Ці 295 мільйонів гривень прийняті у КМУ, вони зараз проходять погодження у Міністерстві фінансів, і або сьогодні, або в понеділок вони будуть скеровані шахтарським колективам», – повідомив він.

Нагадаємо, шахти «Степова» та «Межирічанська» ДП «Львіввугілля» зупинили свою роботу. Шахтарі вимагають виплати заборгованої зарплати та врегулювання питання щодо збуту вугілля.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2021-01-16 08:37 :31