Україна має якнайшвидше ввести ринок електроенергії, – USAID

В Агентстві США з міжнародного розвитку (USAID) вважають, що Україна повинна своєчасно ввести новий ринок електроенергії. Це дозволить ще більше підвищити рівень конкуренції у секторі та знизити тарифи.

Таку думку озвучили на нараді представників енергетичної галузі «Впровадження в Україні нового ринку електричної енергії. Виклики і шляхи вирішення», повідомляє OBOZREVATEL.

На заході були присутні представники регулятора (НКРЕКП) і енергетичних компаній. Більшість учасників зійшлися на думці, що новий лібералізований ринок необхідний Україні. Старший економіст з питань енергетики USAID Крассимір Канів, оцінюючи ступінь підготовки ринку до запуску заявив: впевнений у запуску ринку з 1 липня.

«Ми не віримо, що ринок з 1 липня може не запрацювати. Провал ринку – неможливий», – підкреслив Канів.

На зустрічі учасники обговорили і питання конкуренції в українському енергетичному секторі. На думку Каніва, заяви про її відсутність – неправдиві.

«Ринок сегментований. У кожному сегменті вже є конкуренція. Коли почнеться імпорт, вона буде ще більш істотною. Сьогодні українським трейдерам важливо і потрібно отримати досвід роботи в ринку. Коли разом з інтеграцією в Європу, прийдуть європейські трейдери, українці вже будуть вміти працювати і конкурувати», – підкреслив він.

Канів також зазначив, що в майбутньому ціни на електроенергію впадуть. Причина цього – якраз конкуренція.

Щодо термінів введення ринку, представник USAID підкреслив: це необхідно робити якомога швидше.

«Той, хто говорить, що ринок потрібно відкласти, глибоко помиляється. Ринок потрібно вводити якомога швидше», – наголосив експерт.

Нагадаємо, відповідно до Закону України «Про ринок електричної енергії», який буде функціонувати відповідно до стандартів ЄС, він має запрацювати з 1 липня. Це є умовою програми співпраці України з МВФ, згідно з якою держава отримає 2,5 млрд доларів кредиту, а також надання макрофінансової допомоги ЄС у 500 млн євро.

Цього тижня Кабмін ухвалив постанови, необхідні для запуску нового ринку електроенергії.

Loading...
Loading...
Loading...