Терміни впровадження е-квитка у Львові знову змістилися: точних дат не називають

Термін початку реалізації проекту електронного квитка у Львові вкотре змістився – трохи більше, ніж на місяць. Точної дати міські чиновники не називають і нині, але запевняють – вийшли на останній етап обрання переможця тендеру.

Як повідомив під час брифінгу заступник директора департаменту житлового господарства та інфраструктури ЛМР Андрій Білий, затримки в графіку виникли під час оцінки технічних можливостей шістьох компаній, що подалися на тендер.

За його словами, на цьому етапі місто з’ясовувало, чи відповідають пропозиції усім 400 критеріям та чи зможуть компанії реалізувати те, що запропонували. В результаті, кількох учасників відкинули. Втім, яких саме та скільки з шести перейшли до наступного етапу – у Львівській міськраді не кажуть, посилаючись на таємницю тендеру.

«Ті плани, що ми озвучували, що в липні підпишемо договір і почнемо реалізацію, то виходить, що ми в кінці серпня підпишемо договір. Якщо раніше було (в планах – ред.) до кінця грудня всі валідатори поставити, то зараз це на два місяці змістилося», – зазначив Сергій Журбенко, начальник відділу автоматизованої системи оплати проїзду ЛКП «Львіватодор».

Перелік компаній, які пройшли технічну перевірку, міська рада передала до ЄБРР. Компанії, які підтвердить також і банк, будуть допущені до останнього етапу тендеру – зможуть виставити свою ціну за впровадження автоматизованої системи оплати проїзду у громадському транспорті Львова. Той учасник, чия пропозиція буде найдешевшою – стане переможцем тендеру. За оцінкою консультантів компанії iC Consulenten, проект коштуватиме 9,3 млн євро, у Львові ж, аналізуючи досвід впровадження е-квитках в інших країнах, вийшли на суму 8,5 млн євро.

Точних дат реалізації останнього – фінансового етапу і переходу до безпосереднього встановлення системи в мерії не називають. Втім, Андрій Білий запевняє, що тут затримок бути вже не повинно.

«Приблизно за два тижні банк (ЄБРР- ред.) має акцептувати (поданих мерією учасників тендеру – ред.), і за 30 днів ми отримаємо їхні пропозиції. Після того, як ми знатимемо ціну, отримуємо переможця. Акцептуємо в банку. Кредитні договори у нас вже всі підписані. Далі даємо передоплату і починаємо впроваджувати», – сказав Білий.

Він також нагадав, що з впровадженням е-квитка у Львові пільговики не зможуть їздити за посвідченням. Особам, що мають право на безкоштовний проїзд, видаватимуть картки для проїзду, які під час поїздки треба буде валідувати. Водночас, як вчинити з пільговиками, які мешкають в області, або з учасниками АТО з інших регіонів – в мерії наразі не визначились.

Міська рада мала б компенсовувати безкоштовний проїзд лише своїм мешканцям, таким шляхом уже пішли деякі міста, до прикладу, Київ. Тож пенсіонери з області у транспорті Львова найімовірніше будуть платити. Водночас, учасники АТО мають право безкоштовного проїзду по всій країні не залежно від містян реєстрації, їм місто мало б видавати картки на безкоштовний проїзд. Втім остаточного рішення ще немає. Отримати роз’яснення у цьому питанні львівські чиновники сподіваються від юристів ЄБРР.

Нагадаємо, ЛКП «Львівавтодор» та ЄБРР підписали договір на суму 10 млн євро для впровадження у Львові автоматизованої системи оплати проїзду у громадському транспорті. Загальна вартість проекту – 11,2 млн євро. Тендерні процедури тривають з 2017 року.Loading...