Новини » Світ 187 Читать эту новость на русском

Тереза Мей покидає посаду лідера Консервативної партії Британії

Прем’єр-міністр Великобританії Тереза Мей. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Очікується, що претенденти на її посаду представлять свої кандидатури 10 червня, а голосування по них серед депутатів-консерваторів почнуться в парламенті 13 червня.

Прем’єр-міністр Великобританії Тереза Мей у п’ятницю, 7 червня, офіційно залишає посаду лідера правлячої Консервативної партії Великої Британії. Однак вона продовжить зберігати за собою крісло прем’єр-міністра до тих пір, поки не буде обрано її наступника, передає Інтерфакс-Україна.

Очікується, що претенденти на її посаду представлять свої кандидатури 10 червня, а голосування по них серед депутатів-консерваторів почнуться в парламенті 13 червня. Для прискорення виборів і з метою уникнути кризи безвладдя депутати погодилися внести ряд змін до процедури виборів.

Тепер кандидату для прийняття його кандидатури необхідно вісім голосів депутатів-консерваторів замість двох, щоб пройти у другий тур голосування, кандидат повинен заручитися підтримкою мінімум 17 з 313 консерваторів у палаті громад, а у третій тур – 33 депутатів. Процес триватиме до тих пір, поки в гонці не залишаться тільки два кандидати, потім пройде поштове голосування, у якому візьмуть участь 124 тисячі членів Консервативної партії, і у результаті якого і буде обраний новий лідер партії.

Очікується, що новий партійний лідер буде обраний не пізніше 22 липня, тому Мей може займати свою посаду ще не менше шести тижнів.

На місце Терези Мей претендують:

1. Колишній міністр закордонних справ і мер Лондона, один з провідних учасників кампанії за Brexit Борис Джонсон;

2. Колишній міністр з питань Brexit, прихильник «жорсткого» (без угоди – ред.) виходу з Євросоюзу Домінік Рааб;

3. Міністр закордонних справ Великої Британії Джеремі Хант;

4. Лідер палати громад Андреа Лідсом;

5. Колишній міністр праці і пенсій Естер Маквей;

6. Міністр з питань міжнародного розвитку Рорі Стюарт;

7. Міністр охорони здоров’я і соціальних справ Метт Хенкок;

8. Міністр у справах навколишнього середовища Майкл Гоув;

9. Міністр внутрішніх справ Великої Британії Саджид Джавід;

10. Міністр житлово-комунального господарства і місцевого самоврядування Кіт Малтхаус.

Офіційно кампанія виборів голови Консервативної партії стартує 10 червня. У партії розраховують, що новий лідер торі буде обраний до середини липня, до парламентських канікул. Якщо цього не станеться, Тереза Мей може залишитися на посаді до кінця вересня.

Нагадаємо: Упродовж останніх місяців Мей піддавали жорсткій критиці, зокрема члени її правлячої Консервативної партії, через нездатність завершити процедуру виходу Великої Британії з Євросоюзу.

Британія не встигла залишити ЄС у встановлені раніше строки, тобто 29 березня. Уряд двічі узгоджував із Брюсселем відтермінування Brexit – спочатку до 12 квітня, потім – до 31 жовтня.

Loading...
Loading...
Loading...