Новини » Львів

Садовий звернувся з листами до Авакова та СБУ через «безчинства псевдоактивістів»

Активісти увірвались у міськраду. Фото: Микола Тис/ZIK

Львівська міська рада скерувала листи до міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова і т.в.о. голови Служби безпеки України Івана Баканова «щодо бездіяльності правоохоронних органів на безчинства псевдоактивістів, які дестабілізували роботу мерії та погрожують працівникам міської ради». Також мерія просить розслідувати той факт, що під час акцій біля та в мерії перебували неповнолітні особи.

Про це повідомляє прес-служба ЛМР.

«Львівська міська рада вважає неприпустимим присутність неповнолітніх осіб під час небезпечних подій, відтак, просить громадськість за фото- та відеоматеріалами з подій ідентифікувати цих осіб», – сказано у повідомленні.

Фото: city-adm.lviv.ua
Фото: city-adm.lviv.ua
Фото: city-adm.lviv.ua
Фото: city-adm.lviv.ua

Зазначається, що директор департаменту «Адміністрація міського голови» Євген Бойко все ще перебуває на лікуванні із травмою селезінки та ока після побиття активістами та облиття невідомою речовиною. Заступник міського голови Львова Геннадій Васьків два тижні перебував на лікарняному із опіками обличчя, спричиненими невідомою рідиною, яку на нього вилили під час засідання виконавчого комітету.

«Незважаючи на очевидні факти та докази нападу, винного все ще не покарано, а псевдоактивісти продовжують погрожувати працівникам мерії. Львівська міська рада вимагає об’єктивного та оперативного розслідування подій, які відбулися в ратуші 24 та 29 травня», – сказано у повідомленні.

«З 22.05.2019 до 29.05.2019 року у зв’язку із проведенням масових акцій супротиву роботу Львівської міської ради було дестабілізовано.

24.05.2019 року на засіданні виконавчого комітету голова ГО «Рабів до раю не пускають» Іван Спринський в присутності представників інших громадських організацій облив невідомою речовиною заступника міського голови Львова з фінансово-економічних питань Геннадія Васьківа та в.о. директора департаменту «Адміністрація міського голови» Євгена Бойка.

В результаті Г. Васьків отримав хімічний опік обличчя, а Є. Бойко зазнав часткової втрати зору.

25.05.2019 року ці ж особи намагалися силою увірватися в приміщення Львівської міської ради, в процесі чого кинули п. Євгена Бойка на землю і почали копати ногами.

Геннадій Васьків та Євген Бойко на сьогодні перебувають на лікуванні.

Цю інформацію нами було передано до органів Національної поліції у м.Львові. За фактом цих подій було відкрито два кримінальних провадження 12019140050002299 від 24.05.2019 р. та 12019140050002370 від 29.05.3029 р.

Також хочу звернути увагу, що до масових акцій під стінами Львівської міської ради було залучено велику кількість неповнолітніх осіб. Вказані обставини підтверджуються відеоматеріалами, розміщеними в тому числі на офіційній інтернет-сторінці Львівської міської ради, а також фотоматеріалами, що долучаються до звернення. Підтвердженням того, що неповнолітні особи були безпосередніми учасниками акцій біля Львівської міської ради в період з 22 травня 2019 року, є той факт, що неповнолітні особи були одягнені у темні одностройні футболки.

Вважаю, що участь неповнолітніх осіб під час проведення зазначених акцій супротиву наражає таких осіб на небезпеку та може загрожувати їхньому життю та здоров’ю.

З врахуванням зазначеного, прошу Вашого сприяння у здійсненні розслідування факту залучення неповнолітніх осіб до проведення масових акцій протесту в період з 22.05.2019року до 29.05.2019 року під стінами та в приміщенні Львівської міської ради.

Також, враховуючи безпрецедентність цих подій, прошу Вашого сприяння та особистого контролю у розслідуванні описаних подій територіальними слідчими органами Національної поліції у Львівській області», – йдеться у листах.

Як повідомлялося, 27 травня під Львівською ратушею зібрались активісти різних громадських організацій на безстрокову акцію проти свавілля та беззаконня чиновників ЛМР. Основною вимогою є відставка міського голови Львова Андрія Садового та його заступників.

Нагадаємо, 29 травня в середу учасники акції протесту виламали двері до міської ради.

24 травня громадські активісти зірвали засідання виконкому ЛМР. Керівник ГО «Рабів до раю не впускають» Іван Спринський облив фарбою заступника міського голови Ганнадія Васьківа. Екс-представник Партії регіонів Іван Спринський відомий у Львові як «професійний пікетувальник». У 2014 році він розгорнув активну роботу з організації «масових протестів». Зокрема, учасник «люстрації» начальника обласного управління лісового та мисливського господарства Андрія Тирчика, пікетування ГУ ДФС Львівщини, управління Львівської митниці з вимогою відставки її керівника, акцій під обласною прокуратурою тощо.

Loading...