Новини » Регіони

На Рівненщині пропонують розробити механізм надання статусу учасника бойових дій ветеранам визвольних змагань

Проект звернення Рівненської обласної ради до Кабміну щодо прийняття порядку надання статусу учасника бойових дій (УБД) особам, які брали участь у всіх формах збройної боротьби за незалежність України у XX столітті зареєстровано на офіційному сайті Рівненської облради.

Про це інформує власкор IA ZIK.

У преамбулі звернення зазначається, що 26 березня 2019 року набув чинності Закон України від 6.12.2018 р. №2640-VIII «Про внесення зміни до статті 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» щодо посилення соціального захисту учасників боротьби за незалежність України у XX столітті».

Ідеться про надання статусу учасника бойових дій воякам Української військової організації, Української повстанської армії отамана Тараса Боровця (Бульби) «Поліська Січ», Української народної революційної армії, Української військової організації і Організації народної оборони «Карпатська Січ».

«Однак до сьогодні відсутній механізм надання статусу учасника бойових дій українським сивочолим патріотам, який мав бути затверджений до 26 березня цього року Кабінетом Міністрів України. З метою встановлення історичної справедливості, ми, депутати Рівненської обласної ради, звертаємося до Кабінету Міністрів України з вимогою терміново розробити та затвердити Порядок надання статусу учасника бойових дій (УБД) особам, які брали участь у всіх формах збройної боротьби за незалежність України у XX столітті. Відповідна постанова запустить механізм документального підтвердження участі вояків у боротьбі за нашу державність впродовж 1940–1960-их років», – зазначається в проекті звернення.Loading...