Новини » Економіка 7 червня, 2019, 7:29
Гірники «Львіввугілля» у відчаї. Голови профспілок пояснили причини страйку і коли шахти відновлять роботу
Вугільна шахта. Фото: Микола Тис/ZIK
Вугільна шахта. Фото: Микола Тис/ZIK

Вчора, 6 червня, гірники шахти «Межирічанська» провели збори, на яких прийняли рішення з вимогами до влади перерахувати їм заборговані кошти із заробітної плати за березень-квітень і травень. Гірники вирішили не приступати до роботи, допоки їм не виплатять заборговану заробітну плату.

Про це IA ZIK повідомив Андрій Паска – голова первинної профспілкової організації шахти «Межирічанська» профспілки працівників вугільної промисловості.

Андрій Паска нагадав, що 28 травня голови профспілок шахт ДП «Львіввугілля» їздили в Київ до Адміністрації Президента, де зустрілися із заступником глави АП Валерієм Кондратюком та представником Президента при Кабінеті міністрів України Андрієм Герусом, яким озвучили свої вимоги. А вимоги у шахтарів такі: виплата заборгованої заробітної плати (шахтарі не отримали зарплати за березень і квітень).

Крім того, за словами Андрія Паски, у гірників склалася критична ситуація з відвантаженням вугілля. «Понад місяць шахтарі не мають куди відвантажувати вугілля. Частину вугілля ми відвантажили на «Трипільську» ТЕЦ (Центренерго). Однак у зв’язку з тим, що Міністерством енергетики встановлена ціна не нижче 2800 грн за тонну вугілля, а на ринку ціна коливається і є значно нижчою, ми не можемо це вугілля заактувати і відповідно, отримати кошти для заробітної плати. Тобто, склалася така ситуація, що на сьогоднішній день шахтарі залишаються без засобів до існування. Останній раз підземним працівникам перевели заробітну плату 38% – 15 травня, а працівникам апарату управління – 12 квітня», – сказав Андрій Паска.

Він зазначив, що в Адміністрації Президента шахтарям обіцяли підписати протокол про зміну ціни вугілля, але на сьогоднішній день цей протокол ще не підписаний.

Зазначимо, у повідомленні «Шахтарі+» у соціальній мережі сказано, що дві шахти ДП «Львіввугілля» зупинили роботу. Шахти «Степова» та «Межирічанська» ДП «Львіввугілля» зупинили свою роботу.

Нагадаємо, 29 травня сталася трагедія на шахті «Лісова» – обвал породи, в результаті чого загинуло двоє гірників. На місце трагедії прибув президент Зеленський, гірники вручили йому свої вимоги, доповіли про ситуацію у колективах. «Люди готові проводити радикальні акції протесту, щоб нас почули і ми отримали зароблену заробітну плату», – підкреслив Андрій Паска.

За словами Андрія Паски, Володимир Зеленський з приводу цієї ситуації збирав засідання РНБО, було повідомлено, що через 14 днів відбудеться повноцінне засідання РНБО, де розглянуть це питання. «В середу, 5 червня, відбулося засідання Кабінету міністрів України, на якому було прийнято рішення про те, щоб кошти у бюджеті, які були призначені на модернізацію, перекинути на виплату зарплати. Це близько 300 млн грн. Але за попередньою інформацією, що на ДП «Львіввугілля» припадає всього 41 млн грн. Щоб за березень виплатити нам усім заробітну плату, потрібно 58 млн», – повідомив Андрій Паска.

Вчора, 6 червня, гірники знову провели збори, на яких прийняли рішення з такими вимогами:

– Не приступати до роботи до отримання заборгованих коштів із заробітної плати за березень-квітень 2019 року та подальшої її виплати згідно із законодавством;

– Вимагати стабільного збуту вугілля;

– Підтримувати життєдіяльність шахти;

При поступленні заборгованих коштів відновити роботу шахти.

Водночас на своїй сторінці у Фейсбуці голова незалежної профспілки Михайло Волинець написав таке:

Василь Семканич, голова первинної профспілкової організації НПГУ шахта «Степова» ДП «Львіввугілля» повідомив, що на підприємстві відбулися загальні збори за участю адміністрації, профспілок і трудового колективу, на якому було прийнято рішення – підтримати ініціативу щодо проведення страйку. Наразі шахта «Степова» повністю не працює, до гірників 4-ї зміни, долучилася й 1-ша зміна. Колектив шахти «Степова» приєднався до акції протесту гірників шахти «Межирічанська», які розпочали страйк вчора з 3-ї зміни.

Вимоги шахтарів лишають незмінними – погашення заборгованості із заробітної плати.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2021-01-21 12:45 :52