Новини » Політика 7 червня, 2019, 7:51
7 червня – останній день слухань в суді ООН за позовом України проти Росії
Засідання Міжнародного суду ООН в Гаазі. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Засідання Міжнародного суду ООН в Гаазі. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Представники України у Міжнародному суді ООН представлять контраргументи на вчорашню позицію Росії, яка намагається довести відсутність юрисдикції Міжнародного суду щодо ініційованого Україною позову. Україна виступатиме 7 червня о 10 ранку за місцевим часом.

Про це повідомляє Укрінформ.

Це вже другий раунд слухань у Міжнародному суді ООН. Сторони вже висловили свої позиції 3 та 4 червня.

Очолює українську делегацію заступник міністра закордонних справ з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль. Україні допомагають юристи Марні Чик, Джонатан Гімблет та Девід Зайонтс, а також відомі професори, серед яких Жан-Марк Тювенін, Гарольд Коу.

За підсумками цього тижня суд буде вирішувати, чи є в нього юрисдикція по всіх заявлених Україною порушеннях. Очікується, що рішення по юрисдикції буде прийняте до кінця року.

Якщо аргументи України переконають Міжнародний суд ООН, суд зможе перейти до розгляду справи по суті.

Додамо, напередодні представники Росії заявили в Міжнародному суді ООН, що справа Україна проти Росії у Міжнародному суді ООН є «штучною», наміру збивати літак рейсу МН17 «не було», а бойовиків на Донбасі РФ озброювала «заради захисту від української бойової авіації». Про це повідомила після завершення слухань заступник міністра закордонних справ з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль.

3-7 червня в Міжнародному суді ООН в Гаазі відбуваються слухання щодо попередніх заперечень Російської Федерації (юрисдикції) у справі про застосування та тлумачення Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму та Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації.

Україна 16 січня 2017 року подала до Міжнародного суду ООН позов проти Росії щодо порушення Конвенції про заборону фінансування тероризму та Конвенції про заборону расової дискримінації.

Звинувачення, висунуті до Росії, включають: надання зброї та інших видів допомоги незаконним збройним формуванням; збиття літака «Малайзійських авіаліній» рейсу MH17; обстріли житлових районів Маріуполя та Краматорська; знищення цивільного пасажирського автобуса неподалік Волновахи; смертоносний вибух під час мирного зібрання в Харкові; дискримінація щодо української та кримськотатарської громад; заборона діяльності Меджлісу кримськотатарського народу; хвилі зникнень, вбивства, самовільні обшуки, затримання; обмеження на викладання української й кримськотатарської мов.

6 березня 2017 відбулися перші слухання в Гаазі. 19 квітня 2017 року було оголошено рішення про запобіжні заходи. Міжнародний суд ООН у Гаазі визначив, що Росія має поновити діяльність Меджлісу кримськотатарського народу, забезпечити доступність освіти у Криму українською мовою.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-12-03 11:25 :37