Новини » Курйози

Жорстоко і негуманно: У Нью-Йорку заборонять обрізати кігті котикам

Кіт. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Нью-Йорк стане першим штатом США, де на законодавчому рівні заборонять обрізати котам кігті. Це задовольнить прохання власників кішок, захисників тварин і багатьох ветеринарів, які називають цю процедуру жорстокою і негуманною.

Про це повідомляє Platforma з посиланням на АР.

Законопроект, який передбачає штрафи $1000 за обрізання кігтів котам у ветеринарних клініках, відправляється на стіл губернатора Ендрю Куомо, який має його затвердити. Цікаво: це не поодинокий випадок – у більшості країн Європи і в кількох провінціях Канади обрізання кігтів котам вже є незаконним.

Справа в тім, що, на відміну від людських нігтів, пазурі котів кріпляться до кісток, і щоб позбутися їх, потрібно прорізати сухожилля та нервові закінчення. Прихильники заборони кажуть, що чверть або більше усіх домашніх кішок у США піддавалися цій процедурі. Щоправда, новий закон все ще передбачає обрізання кігтів з медичних причин: скажімо, при травмах чи інфекціях.

Втім, Державне ветеринарне медичне товариство у Нью-Йорку виступило проти цього законопроекту, стверджуючи, що обрізання пазурів має бути дозволено у випадках, коли коти дряпають меблі чи людей та коли власник кішки має послаблену імунну систему і легше піддається інфекціям.

«Медичні рішення повинні залишатися на розсуд підготовлених, ліцензованих і підконтрольних державі фахівців», – заявило товариство в офіційному документі проти нового закону.

Прихильники закону запевняють, що альтернативою обрізанню кігтів можуть стати рутинний догляд за пазурами, спеціальні дряпалки для котів та пластикові насадки на кігті.Loading...