live
Новини » Події

Тимчук про ідею «не стріляти у відповідь»: Я не заздрю пану Хомчаку

Українські військові. Фото: Міноборони України

Пропозиція не відкривати вогонь у відповідь потужно зіграє на підвищення морально-бойового духу російських окупантів на Донбасі і завдаcть нищівного удару по морально-психологічному стану нашого особового складу.

Про це повідомив народний депутат, керівник ГО «Центр військово-політичних досліджень», координатор групи «Інформаційний спротив» Дмитро Тимчук у коментарі для IA ZIK.

«Я не можу собі уявити, як зараз, хоча і під час невеликої інтенсивності бойових дій, можна утримувати лінію фронту, не відкриваючи вогонь взагалі, навіть у відповідь. Це якийсь нонсенс. Така заява вкрай потужно деморалізує особовий склад, який виконує завдання в зоні ООС. У цьому плані я дуже не заздрю військовослужбовцям, які як виборці підтримали пана Зеленського, і хочу зрозуміти, що вони зараз відчувають», – зазначив Д.Тимчук.

На його думку, найбільше випробування зараз для начальника Генштабу ЗСУ Руслана Хомчака.

«У цій ситуації військовий апріорі не може підтримувати цю ідею, але, тим не менше, він повинен виконувати наказ. Мужність солдата проявляється в бою, коли він зі зброєю в руках виконує бойові завдання, а мужність генерала у тому – наскільки він здатний у високих кабінетах захищати свою позицію, і в нього завжди є вихід – сказати, що не може виконувати злочинні накази і писати рапорт на звільнення. Я у цій ситуації пану Хомчаку дуже не заздрю. Як він вчинить – можемо лише здогадуватися», – сказав Д.Тимчук.

Думки військових експертів щодо ініціативи зняти блокаду з ОРДЛО і не стріляти у відповідь читайте тут.

Як повідомлялося, голова української делегації на переговорах щодо врегулювання ситуації на Донбасі в рамках Тристоронньої контактної групи в Мінську Леонід Кучма заявив про необхідність прописати в нових домовленостях про «режим тиші» в зоні збройного конфлікту норму «не стріляти у відповідь».Loading...
Loading...
Loading...