Новини » Події 6 червня, 2019, 13:15 блоги
Тристороння зрада?
Влад Якушев
журналіст, письменник, екс-начальник прес-служби 14-ї окремої механізованої бригади ОК «Захід»

Довго шукав замінник замусоленому слову «зрада», але так і не знайшов. Те, що говорить у Мінську Кучма, ніяк інакше не назвеш.

5 червня. У Мінську засідає тристороння контактна група з врегулювання ситуації на Донбасі. Голова української делегації Леонід Кучма пропонує: «Має бути записано, щоб не стріляти у відповідь, а також запроваджена заборона на обстріл громадських об’єктів – шкіл, дитячих садків. До 19 червня група повинна розробити такі пропозиції. Ми маємо 19 числа їх затвердити».

Це пан Кучма про війну на Сході. Не стріляти у відповідь. Відчуваєте, як майстерно сформульовано? Тобто цим «договором» уже передбачено, що в нас будуть стріляти. Це от так і буде записано на папері – «не стріляти у відповідь». Тобто наперед відомо, що противник не збирається виконувати цей договір. У це не вірить навіть сам Кучма. Вони будуть стріляти! А ми ні.

Знаєте, у 2015 році, коли наша бригада стояла під Маріуполем, було кілька тижнів, коли заборонялося відкривати вогонь у відповідь. Під загрозою кримінальної відповідальності. Тоді російські снайпери, які обстрілювали другу роту батальйону «Нічні тіні», йшли на свої позиції у повний зріст, із гвинтівками на плечі. Стелили карімати і стріляли по роті Тигра, як у тирі. Не знаю, чим би це все закінчилось, якби в один гарний день обидва росіянина раптово не розчарувались у житті і не застрелились. Практично одночасно… До ротного тоді з прокуратури приїжджали за поясненнями. Підозрювали, що він дав команду нашим снайперам отих двох ліквідувати…

Потім був місяць абсолютної тиші під Мар’янкою. У той місяць в нас було найбільше поранених.

Але навіть коли забороняли стріляти у відповідь, був наказ стріляти, якщо ворог піде в атаку і виникне загроза захоплення наших позицій.

А тепер ми запишемо у договорі, що не можемо стріляти у відповідь за жодних обставин? То, може, відразу запишемо, що забороняється пручатись, коли росіяни зайдуть на твій опорник і почнуть відрізати тобі голову?

«Вперше засідання робочих груп пройшли конструктивно. Всі сторони хотіли знайти рішення. Тон дискусії був зовсім іншим, ніж це було досі. Ми приїхали з дорожньою картою від президента України. Меседжі були такі, що глава держави справді хоче, щоб у тому регіоні був мир. На засіданні Тристоронньої контактної групи я висловив ті побажання, які почув від президента», – сказав Кучма.

У мене немає ілюзій щодо особистої симпатії пана Кучми до Росії. До того ж пан колишній президент уже має поважний вік. От прийшло йому таке в голову, він і сказав: «не стріляти у відповідь». Але Кучма озвучив, хто саме доручив йому це сказати – Володимир Зеленський!

Може, пан Президент знову, не читаючи, підписав щось, що йому підсунули? Йому важко, він ще не обтерся, але… виявляється, що на наступному засіданні Тристороння контактна група з Донбасу, що засідає в Мінську, розгляне варіант зняття блокади з окремих районів Донецької та Луганської областей. Це знову пропозиція, озвучена Кучмою.

Це системний підхід до запровадження миру чи системний підхід до здавання Донецької та Луганської областей?

І взагалі поясніть мені, яка концепція з припинення війни? Як Зеленський з Кучмою збираються це робити? Наразі вони хочуть піти на поступки загарбникам, але що ми вимагаємо взамін? Благаємо «не вбивайте нас»? Беріть усе, що бажаєте, робіть усе, що бажаєте, тільки не вбивайте?

Під час дискусії під одним з моїх постів у ФБ один пан пропонував домовлятись з Росією на будь-яких умовах, лише б тільки не стріляли, на що інший коментатор влучно відповів: «Уявіть собі, що зґвалтували вашу жінку, і ви йдете до ґвалтівника, щоб з ним домовитись».

Про що домовлятись? Щоб більше не приходив і не ґвалтував?

А тут ми ще й блокаду з ОРДЛО знімаємо. Тобто не просто ідемо до ґвалтівника, а ще й гроші йому несемо, щоб змилостивився.

Зрада. Точніше не висловишся.

Читайте більше новин на тему: Володимир Зеленський

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-19 17:48 :50