Новини » Політика 6 червня, 2019, 12:06
Рада ухвалила закон про надання громадянства іноземцям – захисникам України
Фото: m.vsim.ua
Фото: m.vsim.ua

Народні депутати ухвалили закон про надання українського громадянства іноземцям – захисникам України.

Проєкт Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо правового статусу іноземців та осіб без громадянства, які брали участь у захисті територіальної цілісності та недоторканності України) № 3433 під час пленарного засідання ВРУ, яке транслює телеканал ZIK, підтримали 230 обранців.

Як ідеться у пояснювальній записці, війна на Сході України, зумовили необхідність розгляду питання щодо визначення правового статусу іноземців та осіб без громадянства, які брали участь у захисті України. Іноземці та особи без громадянства, жертвуючи часом, матеріальними ресурсами, здоров’ям, та навіть життям, вносять вагомий вклад в захист національних інтересів та суверенітету України, що є великою заслугою перед Українською державою. Значна кількість іноземців, які брали участь у захисті територіальної цілісності та недоторканості України, змушені шукати притулок в Україні через агресивне ставлення країни їхнього громадянського походження (перш за все – РФ) до діяльності даних осіб, спрямованої на захист територіальної цілісності та недоторканості України.

Проєктом закону передбачено визнати іноземців та осіб без громадянства, які брали участь у захисті територіальної цілісності України, такими, що перебувають на законних підставах на території України, і надати можливість таким особам отримати посвідку на проживання в Україні на час участі в захисті територіальної цілісності і недоторканності України. Крім того, встановлюються обмеження щодо добровільного або примусового повернення таких іноземців та осіб без громадянства державі-агресору або країнам, які не визнають територіальну цілісність України або підтримують агресію проти України.

Нагадаємо, 6 червня народні депутати ухвалили у другому читанні законопроєкт про тимчасові слідчі комісії, в якому, зокрема, передбачені положення щодо запровадження процедури імпічменту Президента.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-19 11:23 :13