Новини » Світ 353 Читать эту новость на русском

Путін закликає Британію «перегорнути сторінку», пов’язану з отруєнням Скрипалів

Президент РФ Володимир Путін запропонував Великій Британії забути про шпигунський скандал, однак у Лондоні наполягають на кардинальній зміни Москвою своєї поведінки.

Виступаючи на зустрічі з очільниками міжнародних інформагентств, Путін висловив сподівання, що наступний прем’єр-міністр Британії забуде про отруєння колишнього співробітника ГРУ Сергія Скрипаля в Солсбері, пише Reuters, передає Новое время.

«Треба врешті-решт перегорнути цю сторінку, пов’язану зі шпигунами, з замахами», – заявив російський президент.

«Він ваш агент, а не наш, значить це ви проти нас шпигували. Що там з ним далі відбувалося, мені важко сказати, але треба це все забути урешті-решт», – продовжив Путін.

В офісі прем’єр-міністра Британії Терези Мей, яка йде у відставку, відповіли, що відносини між Великою Британією і Росією можуть покращитися тільки тоді, коли Москва змінить свою «агресивну і дестабілізуючу поведінку».

«Ми будемо продовжувати взаємодіяти з Росією з питань міжнародної безпеки, оскільки це відповідає національним інтересам Великої Британії... Однак прем’єр-міністр неодноразово давала зрозуміти, що у нас можуть бути інші відносини, тільки якщо Росія змінить свою поведінку», – заявила спікер Терези Мей.

Відносини між Москвою і Лондоном погіршилися після того, як Росія спробувала вбити Сергія Скрипаля – колишнього подвійного агента, який отримав британське громадянство.

Сергія Скрипаля та його доньку Юлію отруїли нервово-паралітичною речовиною Новачок (радянського виробництва) в березні 2018 року в британському місті Солсбері. За даними Лондона, за отруєнням Скрипалів стояла Росія. Кремль же відкидає всі звинувачення.

Через шпигунський скандал Британія вислала 23 російських дипломатів. Її прикладу наслідувала низка країн, в тому числі США і Україна.

загрузка...
загрузка...
Loading...