live

Помер багаторічний голова Братства ОУН-УПА Буковини Святослав Мельничук

загрузка...
загрузка...

У Чернівцях на 93 році життя помер засновник та багаторічний голова Братства ОУН-УПА Буковини Святослав Мельничук.

Про це повідомив в.о. голови Чернівецької ОДА Михайло Павлюк на урочистостях з нагоди Дня журналіста.

«Декілька годин тому я дізнався сумну новину, що помер Святослав Мельничук – голова і засновник Братства ОУН-УПА Буковини. Ми буквально нещодавно, 8 травня з ним спілкувалися і я мав честь вручити йому ювілейну медаль до 100-річчя Буковинського віча», – сказав М. Павлюк.

«Він був у числі тих, хто багато писав і багато займався просвітницькою роботою», – сказав Михайло Павлюк.

Довідка ІА ZIK.

Святослав Мельничук, громадсько-культурний діяч, вояк УПА, засновник і диригент хору «Гомін Буковини», співзасновник товариства «Просвіта імені Т. Шевченка», засновник і голова Братства ОУН-УПА Буковини.

Народився 13 вересня 1926 року в селі Суховерхів нині Кіцманського району. Батько був священиком, який брав участь в перших визвольних змаганнях в лавах УНР. Навчався у гімназіях міст Кіцмань і Чернівці.

У 1941 році батьки переїхали на Холмщину. У 1944 вступив до Української Повстанської Армії (УПА), з вояками пройшов з Холмщини до Буковини. В березні 1945-го був поранений і арештований. 28 вересня 1945 військовий трибунал НКВС в Чернівецькій області засудив на 20 років ув’язнення. Перебував у таборах Воркути. У 1956 повернувся на Буковину.

У 1961-1969 роках викладав музику і співи у Чернівецькій школі № 33, 1969-1986 – музичному культосвітньому училищі Чернівців. Для хору «Гомін Буковини» написав обробки пісень на слова Тараса Шевченка: «За байраком байрак…», «Розрита могила», «По діброві вітер віє» та багатьох народних.

Loading...
Loading...
Loading...