Новини » Події 6 червня, 2019, 14:39
Огризко: Сподіватися, що Росія буде виконувати домовленості, – наївно
Володимир Огризко. Фото: ZIK
Володимир Огризко. Фото: ZIK

Сподівання на те, що будь-які домовленості Росією будуть виконуватися, – це наївний підхід.

Про це у коментарі ІА ZIK заявив екс-міністр закордонних справ України (2007-2009), керівник Центру дослідження Росії Володимир Огризко.

«Якщо виходити з того, що це позиція держави, яку Леонідові Кучмі просто доручено озвучити, то формула «не стріляти у відповідь» і знову домовитися про те, про що вже тисячу разів домовлялися, мене особисто як громадянина насторожує, адже я знаю ціну обіцянок і домовленостей, які досягаються з Російською Федерацією. Вони їм потрібні лише для того, щоб прикрити якимось дипломатичним папірцем свою чергову провокацію.

Тому сподівання на те, що будь-які домовленості Росією будуть виконуватися, – це наївний, на мою думку, підхід, який ні до чого позитивного не призведе. Ми вже мали не одні десятки перемир’їв, домовленостей не стріляти, домовленостей не відповідати. Вчора і сьогодні ми маємо чергові трагічні повідомлення з фронту, коли загинули наші бійці», – зазначив Огризко.

На його переконання, «не стріляти у відповідь» – це не вихід із ситуації: «Це схоже на те, що ми дозволяємо ворогу робити все, що завгодно, не маючи права на відповідь. А життя людей не повернеш. Не думаю, що ця формула взагалі може бути застосована у відносинах з такою країною як Російська Федерація. Вона знову все спише на «ополченців» і «трактористів», як ми вже чули неодноразово».

«Стосовно зняття блокади з ОРДЛО я, чесно кажучи, не можу собі уявити, що цей крок буде позитивним для України. Попри те, що для багатьох торгівля важливіша за людські життя, я вважаю, що якщо є територія, яка не контролюється Українською державою, то розглядати її як частину України є нереалістичним. Тому вважаю, що з окупантами треба поводитися відповідним чином, а не робити вигляд, ніби нічого не відбулося», – наголосив Огризко.

Нагадаємо, рецепт припинення розв’язаної Росією війни на Донбасі, раніше озвучений кандидатом у президенти Володимиром Зеленським, тепер вже офіційно оголошений головою української делегації у Тимчасовій контактній групі Леонідом Кучмою за підсумками засідання у Мінську 5 червня. Л.Кучма висловив побажання, отримані від Президента Зеленського, а саме: в угоді щодо тиші на Донбасі прописати «не стріляти у відповідь», ввести заборону на обстріл цивільних об’єктів. Також було запропоновано відновити економічні зв’язки окупованих районів з рештою України.

Як такий розвиток події сприймуть українські військові «на передку»? Чи можна вірити Росії? Детальніше про це у статті ІА ZIK «Зняти блокаду і не стріляти у відповідь? Військові експерти одноголосно застерігають – за все платитиме Україна».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-17 00:26 :22