Новини » Суспільство 6 червня, 2019, 10:55
Неіснуюча УПЦ КП оприлюднила «роз’яснення»: стверджує, що не самоліквідовувалася
Підписання постанови про ліквідацію УПЦ КП. Скріншот з відео
Підписання постанови про ліквідацію УПЦ КП. Скріншот з відео

Прес-служба Київської єпархії ПЦУ, яку очолює почесний патріарх Філарет (Денисенко), оприлюднила роз’яснення, у яких стверджує, що підписаний патріархом документ про ліквідацію Української православної церкви Київського патріархату (УПЦ КП) не є рішенням помісного собору і відповідно не має юридичної сили.

Відповідна заява опублікована на сайті УПЦ КП.

«Збори, які відбулися 15 грудня 2018 року у храмі святого благовірного князя Ярослава Мудрого (Теплої Софії), не є помісним собором УПЦ КП, а є ситуативним зібранням делегатів УПЦ КП перед Об’єднавчим собором, яке на вимогу для участі в Об’єднавчому соборі з боку представників Вселенського патріархату прийняло формальний, ситуативний документ, який немає юридичної сили», – зазначають автори заяви.

Вони також підкреслюють, що постанову про ліквідацію УПЦ КП було підписано, бо представники Вселенського Патріархату відмовлялися розпочинати Об’єднавчий собор у Великій Софії. На думку авторів «роз’яснення», це було «формальне зібрання проведене із порушенням норм Статуту УПЦ КП, яке не може називатися Помісним собором».

«Опубліковане відео, яке фіксує момент підписання даної «Постанови», чітко і зрозуміло показує квапливість, поспіх, відсутність будь-яких робочих органів зібрання та підтверджує факт формального прийняття рішення про ліквідацію УПЦ КП», – йдеться у заяві.

«Відтак, усі заяви чиновників Міністерства культури України та різні публікації і коментарі в ЗМІ чи соціальних мережах щодо Київської патріархії та УПЦ КП як «ліквідованих», чи таких, що припинили свою діяльність із посиланням на рішення «Помісного Собору», якого не було, є не лише проявом некомпетентності, а й незаконними діями, що підривають устої діючої церкви», – підсумували автори заяви.

Нагадаємо, ПЦУ опублікувала відео, де зафіксовано ліквідацію УПЦ КП.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-16 05:14 :25