Новини » Економіка

Найбільше постраждають бюджетники: заслужений економіст України назвав ризики дефолту

ZIK

Якщо в Україні оголосити дефолт, то це вдарить по доходній частині держбюджету. Після цього не буде грошей на виплати бюджетникам і пенсіонерам. Державі нічого не залишиться, як почати друкувати гроші, що спричинить шалену інфляцію.

Про це в ефірі програми «Коментарі» на телеканалі ZIK заявив заслужений економіст України Олексій Плотніков.

Ведуча поцікавилася, які показники мають бути в держави, аби оголосити дефолт. За його словами, аби це зробити, треба проводити дуже жахливу політику й стати країною, з якою ніхто не хоче контактувати і нічого позичати.

«Дефолт – це неспроможність держави обслуговувати свої зовнішні чи будь-які інші борги. Можна оголошувати частковий дефолт щодо повернення боргів за облігаціями внутрішньої позики. Країну ще треба довести до такого стану. Тому я не хочу, аби Україна була такою країною. З цієї точки зору, я думаю, що в нас є всі перспективи, щоб не обговорювати тему дефолту, а як пришвидшити економічне зростання», –  переконаний пан Плотніков.

Також він додав, якщо оголошується дефолт, то, найперше, ламається доходна частина державного бюджету, особливо те, що стосується експортних галузей.

«Все це буде зруйновано. Після цього не буде грошей на сплату витратної частини бюджету. В першу чергу, постраждають бюджетники, пенсіонери. Державі нічого не залишиться, як почати друкувати гроші, і ми повернемось у ситуацію, коли Ющенко був головою Нацбанку. Тоді в нас інфляція була 10 000% на рік, зараз у нас – трохи більше 10%. Ми всі пам'ятаємо, які були купи грошей і що за них можна було купити», – пояснив експерт.

Також у гостя поцікавилися, чи ми зараз можемо повертати борги? У відповідь він сказав, що можемо повертати, але на це не вистачить ресурсів бюджету, тож треба знову позичати кошти.

«У нас не вистачить коштів із державного бюджету, щоб повернути все, що треба. Але якщо Україна буде ще щось запозичати, то так. Тобто можливо знайти шляхи для того, щоб повернути. Проте це не є нормальним, краще, щоб повертали за рахунок того, що зростає економіка та надходження до бюджету. В даному випадку держава буде повертати шляхом збільшення боргового навантаження», – констатував Олексій Плотніков.

Як повідомлялось раніше, олігарх Ігор Коломойський заявив, що Володимир Зеленський повинен наслідувати приклад Греції і відхилити програму Міжнародного валютного фонду або піти в дефолт за зовнішнім боргом.

Водночас низка експертів виступила проти такої ідеї, наголошуючи, що в України та Греції – зовсім різні позиції, а «дефолт – це свідома відмова від репутації».

Читайте більше новин на тему: дефолтLoading...