Нашестя комарів. Лікарі рекомендують, як вберегти себе та домашніх тварин

ZIK

Уже декілька днів спостерігається аномалія через нашестя комарів. Ентомологи прогнозують, що їх концентрація може зменшитись, але зовсім вони не зникнуть аж до кінця літа. Лікарі ж запевняють, що укуси не варто ігнорувати як у людей, так і у тварин, адже вони можуть бути небезпечні.

Про це йшлося у програмі новин «Перші про головне. Львів» на телеканалі ZIK.

Львів’янка Наталя нарікає, за декілька хвилин, що ввечері вибігла до крамниці, комарі обкусали всі ноги. Тож тепер замість сукні одягає штани.

«Комарі кусають крізь одяг, це великі рани, почервоніння, і жодні аптечні засоби практично не допомагають», – розповіла жертва комарів Наталка Кисилишин.

На вулиці та у квартирі, вдень і вночі та навіть коли спекотно, кровопивці повсюди чатують на свої мішені.

«Найбільше відчуваються укуси саме вночі або зранку. Тому що коли в кімнаті спекотно, ми відкриваємо вікна, і проконтролювати чи вбити всіх комарів просто не виходить», – додала вона.

Медики рекомендують рани від укусів кровопивць не чухати і навіть не потирати, бо є ризик занести інфекцію. Також організм може проявити алергічну реакцію, що здатна призвести навіть до летального випадку. Тож треба стежити за симптомами і вчасно звернутися по допомогу.

«Загальні симптоми – кропив’янка, набряки в різних ділянках тіла, це може бути охриплість голосу, задуха. Ба більше, ситуація навіть може наблизитись до анафілактичного шоку», – зазначила лікарка-алергологиня Олена Карзова.

Аби уникнути таких наслідків, фахівці радять робити профілактику.

«Варто користуватися мазями, лосьйонами, емульсіями. Також можна використовувати браслети на руку для дитини. Теж можна спробувати спеціальні браслети, що містять репіленти. Якщо ж людина перебуває вдома, то існують антимоскітні сітки», – сказала лікар.

Крім людей, від раптового та масового нашестя кусючих комах страждають і тварини. Олексій привів свого домашнього улюбленця, якого покусали комарі, на консультацію до ветеринара.

«Собака болісно реагує на укуси тому, що шерсть коротка. Особливо на вухах – там, де найкоротша шерсть. Але з цим можна боротися, адже є спеціальні засоби для догляду», – розповів господар собаки Олексій.

Важко переносять атаки кровопивць і парнокопитні, смертельними ці маленькі укуси можуть стати для кролів. Комарі розносять небезпечну для них інфекцію.

«Для кроликів потрібна вчасна вакцинація від певних захворювань. Це можуть бути препарати, які використовуються у краплях для загривка або у вигляді аерозолів чи таблеток», – каже ветеринар Андрій Курач.

Аномальну активність комарів пояснюють дощовою погодою. Ентомологи прогнозують, що комарі надокучатимуть до кінця літа. Аби полегшити собі життя і не відволікатися на болючі рани, фахівці рекомендують запастися дезінсекційними засобами.

До слова, вчені назвали п’ять типів людей, які найбільше приваблюють комарів. Зокрема, з підвищеним цукром у крові, спортсмени, особи із зайвою вагою, з першою групою крові та в чорному одязі.

Також в одній із провінцій Китаю вчені виявили гігантського комара. Щоправда, ці комарі не п’ють людську кров і живуть лише кілька днів.

Віра Лабич, Наталія Лазарович, Вадим Пщесмецький, «Перші про головне. Львів»

 Loading...