Новини » Економіка 5 червня, 2019, 1:21
Зеленському у Брюсселі нагадали про ринок електроенергії та про 500 млн євро від ЄС
Віце-президент Єврокомісії Валдіс Домбровскіс під час зустрічі з Президентом України Володимиром Зеленським. Фото: president.gov.ua
Віце-президент Єврокомісії Валдіс Домбровскіс під час зустрічі з Президентом України Володимиром Зеленським. Фото: president.gov.ua

Віце-президент Єврокомісії Валдіс Домбровскіс на зустрічі з Президентом України Володимиром Зеленським підкреслив, що Європейський Союз завершить розгляд питання про надання Україні коштів другого траншу у розмірі 500 млн євро у рамках четвертої програми макрофінансової допомоги ЄС, щойно відповідні вимоги для їхнього отримання будуть виконані українською стороною.

Про це повідомляє прес-служба Президента.

Що це за зобов’язання, в АП не уточнили, однак, як пише Дзеркало тижня, очевидно, йдеться про запуск ринку електроенергії з 1 липня.

У ході зустрічі у Брюсселі у вівторок 4 червня співрозмовники обговорили низку практичних питання співробітництва України та ЄС в економічній та фінансовій сферах.

Зеленський у свою чергу запевнив Домбровскіса, що Україна дотримуватиметься взятих на себе зобов’язань перед міжнародними фінансовими інституціями та зарубіжними партнерами. Він також розповів віце-президенту Єврокомісії про результати переговорів з місією МВФ, яка нещодавно залишила Київ.

У свою чергу, Домбровскіс висловив упевненість, що з урахуванням результатів виборів до Європарламенту в майбутньому солідарна підтримка України Єврокомісією та Європейською Радою збережеться.

Як повідомлялося, 4 червня парламентський комітет з паливно-енергетичного комплексу підтримав відтермінування запровадження ринку електроенергії на три місяці. Остаточне слово депутати мають сказати під час розгляду законопроекту в сесійній залі.

30 травня в. о. голови Служби безпеки України Іван Баканов закликав відкласти запуск нового закону про електроенергетику. Баканов стверджує, що запуск ринку електроенергії в Україні з 1 липня несе загрозу національній безпеці, оскільки енергетична галузь нібито ще не готова до повномасштабної переходу до нової моделі відносин. 31 травня відбулося засідання РНБО, присвячене проблемам енергетики, зокрема, запуску ринку електроенергії.

У той же час, прем’єр-міністр Володимир Гройсман обіцяв, що на наступному засіданні Кабмін ухвалить усі рішення, необхідні для вчасного запуску ринку електроенергії, а саме з 1 липня.

Закон «Про ринок електроенергії», на підставі якого 1 липня 2019 року має бути запущенко новий ринок електроенергії, розроблений за участю європейських експертів та впроваджує положення Третього енергопакету ЄС.

Введення конкурентного ринку електроенергії є одним із зобов’язань України, зафіксованого в рамках Меморандуму про співробітництво України і ЄС.

Імплементація ринку електроенергії є умовою надання макрофінансової допомоги Україні з боку ЄС у розмірі 500 млн євро.

Читайте більше новин на тему: Володимир Зеленський

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-18 00:16 :37