З Місяця надходять загадкові спалахи, – вчені

Місяць. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

З Місяця надходять дивні спалахи, і вчені не знають природи їх виникнення.

Спалахи на Місяці можуть відбуваються декілька разів на тиждень та тривати багато годин, – інформує видання Independent.

Вчені не можуть зрозуміти, чому вони відбуваються, хоча й спостерігають за ними протягом десятиліть. Дослідники називають їх «епізодичними місячними явищами». В одній статті 1970 року зазначалося, що спалах мав червоне або рожеве забарвлення та міг тривати від 20 хвилин до декількох годин.

Вчені припускали, що Місяць міг зіткнутися з метеором або ж поверхня планети могла відбити сонячне світло з Землі. Проте, остаточної причини виникнення цих спалахів знайти не вдалося.

Тепер вчені сподіваються нарешті зрозуміти природу цих загадкових спалахів.

Хакан Каял, професор з космічної техніки у Вюрцбурзькому університеті, Німеччина, та його команда побудували в Іспанії телескоп, який використовує дві камери для спостереження за Місяцем вдень. Коли камери помічають спалах, вони фіксують його на фото та відео, та попереджають про це команду професора Каяла.

Потім команда сподівається поділитися цими результатами з Європейським космічним агентством, з метою каталогізації подій та спроби зрозуміти, чому вони відбуваються.

Переклад з англійської Оксани Вергелес, для ІА ZIKLoading...