Новини » Світ

У США заявили, що Росія небезпечно перехопила літак

Літак ВМС США P-8 «Посейдон». Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Російський багатоцільовий винищувач Су-35 4 червня тричі перехоплював літак-спостерігач Військово-морських сил США P-8A Poseidon у міжнародному повітряному просторі над Середземним морем. Одне з перехоплень було небезпечним.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на повідомлення Шостого флоту Сполучених Штатів.

«Су-35 на високій швидкості пройшов прямо перед літаком місії, що піддало небезпеці наших пілотів», – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що після другого перехоплення екіпаж P-8A Poseidon повідомив про хвилі турбулентності, загалом тривалість одного перехоплення становила приблизно 28 хвилин.

Американські військові назвали дії російських пілотів у міжнародному повітряному просторі «безвідповідальними».

«Ми очікуємо, що вони вестимуть себе відповідно до міжнародних стандартів, встановлених для гарантування безпеки і запобігання інцидентам», – заявили в прес-службі Шостого флоту.

Там також нагадали про укладену між США і тоді ще Радянським союзом угоду від 1972 року про запобігання інцидентам у відкритому морі і в повітряному просторі над ним (INCSEA).

«Небезпечні дії збільшують ризик прорахунку і ймовірність зіткнення в повітрі», – заявили в США.

Там також підкреслили, що американський літак працював відповідно з міжнародним правом і «не провокував» дії з боку екіпажу Су-35.

Читайте також: Політтехнолог назвав умову, за якої Трамп одним махом розтрощить Росію

Нагадаємо, американські винищувачі перехопили шість літаків ВПС РФ у міжнародному повітряному просторі на захід від штату Аляска і супроводжували їхLoading...