live
Новини » Регіони 139

У райцентрі на Волині намагаються зрушити з мертвої точки створення ОТГ

Із кожним місяцем добровільний етап децентралізаційної реформи наближається до свого логічного завершення. А ті, від кого залежать об’єднавчі процеси і хто не встигне зстрибнути на підніжку останнього вагону, ризикують стати антигероями, що позбавили свої території на подальший прогресивний розвиток.

На жаль, до критичної часової межі затягнулися децентралізаційні процеси у Камінь-Каширському районі на Волині, – повідомили IA ZIK у Офісі реформ Волинського регіонального відділення Асоціації міст України.

Із п’яти ОТГ, передбачених Перспективним планом формування територій Волинської області, тут створили лише – Гуто-Боровенську і ту поза планом. Решта, з різних причин, пасуть задніх. Ризики не отримати інфраструктурну субвенцію на п’ять років тут величезні. Втім, нині на кону не лише фінансові втрати.

Зважаючи на серйозність ситуації, вже вп’яте, до Камінь-Каширського району приїхали з виїзною консультацією консультанти Асоціації міст України.

Конкультанти цього разу стали учасниками круглого столу, який, із ініціативи небайдужих впливових людей – у минулому депутатів, керівників Камінь-Каширського району – за підтримки голови райдержадміністрації Валерія Дунайчука, організували в сесійній залі райради.

Тригодинна дискусія була непростою, емоційною, але вкрай необхідною. Консультант АМУ Малиновський вкотре закликаликав камінь-каширців зважити на серйозність ситуації, не дати зникнути з карти Волині району, створити Камінь-Каширську ОТГ, щоб місто, яке мало Магдебурзьке право, не опинилося на задньому дворі історії. На все про все часу є два місяці, бо до 1 серпня, не виключено крайнього терміну добровільного об’єднання, щоб встигнути подати всі документи на реєстрацію, провести до нового року вибори і отримати гарантію від держави на інфраструктурну субвенцію на наступні п’ять років.

Консультант-бюджетник Василь Гром озвучив фінансові перспективи майбутньої Камінь-Каширської ОТГ, яка на його думку і за відповідними підрахунками, у перспективі матиме збалансований бюджет. Він вкотре звернув увагу на цікаву пропорцію – 12,5 тисячі міського населення і стільки ж – а, за умови приєднання Полицівської сільської ради, може і трішки більше – сільського. А це шанс для ОТГ мати у перспективи солідні освітню і медичну субвенції.

Закликав своїх колег-самоврядців об’єднуватися й очільник Гуто-Боровенської ОТГ Микола Оліферчук, мовляв, зважуйтесь, бо хоч роботи і більше, але й фінансові можливості не порівняти. До речі, з його слів, після об’єднання бюджет їхньої ОТГ склав 33 мільйони 500 тисяч, за чотири місяці 2019-го його помісячні бюджетні призначення вже перевиконали на 700 тисяч, які вкладають у розвиток території.

Результатом круглого столу в Камені-Каширському стало створення робочої групи, яка допомагатиме у створенні ОТГ в районі та контролюватиме об’єднавчі процеси. Окрім того, найближчим часом, депутати Камінь-Каширської міської ради мають намір зібратися на сесію для обговорення і, можливо, ухвалення рішення щодо створення ОТГ.

Loading...
Loading...
Loading...