Туск дав обіцянку Зеленському щодо фінансування реформ

ZIK

Ми готові продовжувати роботу з імплементації Угоди про асоціацію ЄС-Україна. Вона вже дала багато позитивних результатів і може дати значно більше у майбутньому.

Про це під час брифінгу, який транслювався в ефірі програми «Коментарі» на телеканалі ZIK, заявив президент Європейської ради Дональд Туск.

За його словами, на сьогоднішній зустрічі з Президентом України Володимиром Зеленським він підкреслив, що ЄС буде завжди готовий допомогти Україні посилювати свою демократію та верховенство права, боротися з корупцією, стабілізувати економіку й продовжувати реформи енергетичного сектора, тому що сильна демократична Україна є в найкращих інтересах ЄС.

«Ми готові продовжувати нашу роботу з імплементації Угоди про асоціацію ЄС-Україна. Вона вже дала багато позитивних результатів у торгівлі та інвестиціях і може дати значно більше у майбутньому. ЄС також виділятиме свою фінансову підтримку українським реформам, попри війну на Донбасі й російську агресію», – зазначив Дональд Туск.

Також, за словами пана Туска, обговорювалося питання наступного саміту ЄС-Україна.

«Наше спільне рішення – провести саміт, як це було заплановано, і ми погодилися залишатися в тісному контакті з Президентом», – сказав політик.

Крім того, президент Європейської ради запевнив, що ЄС і надалі залишатиметься на своєму курсі й підтримуватиме суверенність України.

«Ми засуджуємо рішення Росії щодо надання громадянства українцям на Донбасі та в Криму. Це суперечить Мінським угодам. Ми і надалі закликаємо звільнення незаконно затриманих громадян, включно з 24-ма моряками», – констатував Дональд Туск.

Нагадаємо, що Президент України Володимир Зеленський прибув до Брюсселя з дводенним візитом. Це перший закордонний візит Зеленського після обрання його Президентом України.

У вівторок, 4 червня, Президент Володимир Зеленський зустрівся з генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом.

Loading...