Спорт у Львові вмирає і винищується
Адріан Михальчишин
міжнародний гросмейстер з шахів
Стадіон «Торпедо» у Львові. Фото: wz.lviv.ua
Стадіон «Торпедо» у Львові. Фото: wz.lviv.ua

З моїм приятелем, успішним львів’янином, який мешкає в чудовому німецькому Баден Бадені, граємо в теніс під час моїх візитів. Він часто відвідував Львів, але тепер сказав, що не приїде більше, бо зруйнували історичні 100 літні корти, де він постійно грав під час своїх візитів в рідне місто. Це й спонукало написати про скандальне знищення спортивної інфраструктури міста. За останні роки на моїх очах спортсмена і функціонера були знищені перлини львівського спорту, збудовані за Австрії і Польщі.

Львівська дитяча спортивна школа №2 і Львівська політехніка володіли прекрасними кортами нагорі парку І.Франка. Їх називали ще професорськими. В 70-их їх вирішили знищити, бо треба було будувати готель для партократів – «Дністер». Ми пам’ятаємо скільки років він стояв недобудованим.

А який стадіон «Динамо» з тенісними кортами був на Стрийській (за Польщі то був «Гарт»)! Сам на ньому бігав. Хитрі партократи спочатку вкинули інфу про побудову на місці стадіону штабу Варшавського договору, а потім, взагалі, обкому партії – закінчилось побудовою податкової та УКУ.

На другому боці дороги був стадіон чемпіонів Польщі «Погоні», тут совіцькі воєнні влізли з своєю «залізною дивізією». А тепер будуть збудовані коробки для «данецкіх», які викуповують у нас цілі під’їзди.

Який прекрасний комплекс з басейном мав стадіон «Спартак» на Хмельницького! Перетворили в руїни. А який приємний був стадіончик «Кінескопів». Збудували монструальний житловий комплекс. Вмерли корти на стадіоні ЛОРТА «Сокіл», де був центр регбі. Простенькі корти на заводі Фізприлад теж зникли А стадіон «Торпедо» перетворили на барахолку і поступово готують під знесення і побудову нових коробок.

Який комплекс – стадіони і корти були на Цитаделі у піхотного полку! Совіти знищили. Та у Львові до Другої світової війни було 183 корти! Тепер з десяток.

У маленькому Баден Бадені їх в два рази більше!

Знищили найкращий в Європі шаховий клуб на Фредра. Факт дивний – Польща дбала за розвиток спорту, а, на жаль, совіти почали і Україна продовжує його нищити.

Стадіон СКА в центр міста міг би бути перлиною спортивних споруд міста, але він просто хиріє без потреби. Добираються до стадіону «Сільмашу» неситі щупальці забудовників, як і до кортів «Спартака».

Спорт у Львові вмирає і винищується. Для чого людям стадіони? Їм пропонують ресторани з алкоголем! І якесь зрєліще – футбол! Хоча і футбол у Львові вже не той. Хруні знають з дитинства, що всі хлопці на пасовиську ганяють у футбол. І спорудили мертвий, як піраміда Хеопса, стадіон «Арена-Львів», на якому ніхто не хоче грати…

Тут нищать, а тут мільйони закопують або перекладають до своїх брудних кишень… Знищать всіх спортсменів і залишать футболістів на пасовиськах.

Регулярно буваю в місті парку Гамбургу – бігають зранку тисячі, а стадіони повні дітей...

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-21 16:34 :41