Новини » Львів 5 червня, 2019, 0:21
Щоб напруга не стрибала: на Львівщині обленерго взялось укладати договори про електропотужність
ZIK
ZIK

ПрАТ «Львівобленерго» почало укладати зі споживачами договори про збільшення потужності електроенергії. На підприємстві пояснюють: раніше, ще в радянські часи, будинки використовували по два-три прилади і кіловати розраховували за цими показниками. Зараз же у домівках техніки значно більше – таке перевищення ліміту призводить до постійних стрибків у мережі, що нищать електроприлади.

Про це йдеться у сюжеті проекту «Перші про головне. Львів» на телеканалі ZIK.

Мешканець села Брюховичі, що на Львівщині, Ігор Гелеш розповідає: в останні роки у його будинку часто ламалися електроприлади.

«Був перепад напруги, одного разу навіть згорів холодильник», – пригадує Ігор.

Тоді чоловік з’ясував, що у договорі з енергетиками у нього передбачено лише 7 кіловатів електроенергії на місяць. Насправді ж у будинку стільки техніки, що використовується усі 30 кіловатів. Однак, в обленерго цього не знають, відтак, подають у дім менше напруги. Через це відбуваються так звані перепади, що нищать електроприлади. Тож щоб не втратити ще більше техніки, Ігор у новій угоді з енергетиками прописав додаткові 23 кіловати.

«Будемо ставити сонячні батареї, а зайву енергію продаватимемо обленерго», – планує Ігор.

Перепади напруги були і в будинку ще одного мешканця Брюховичів Богдана Дякунчака.

«У нас електромобіль, використовуємо нічний тариф – робимо використання енергії у нічний час», – розповідає Богдан.

Щоправда, в цьому випадку винен не пан Богдан. Його сусіди використовували більше електрики, ніж прописано в угоді, а напруга в конкретному будинку залежить від усієї вулиці.

Енергетики кажуть: така проблема стосується передусім тих селищ, де на місці старих будиночків, на обслуговування яких при першому проекті будівництва передбачили 2 кіловати, споруджують дво- чи триповерхові оселі, які використовують значно більше енергії.

«Старі хати брали потужність ще за Союзу – вона мала», – каже начальник ДЕМ-3 Шевченківської дільниці електричних мереж Андрій Демкович.

Так, на вулиці Коновальця у Брюховичах після обстеження та купівлі додаткових кіловатів проблем із перепадами вже немає.

«Почали саме з Брюховичів, тому що там була дуже щільна забудова, люди будувалися і не вистачало потужності. Ми проаналізували цю вулицю – надходило дуже багато скарг на низький рівень напруги, на стрибки», – зазначає Демкович.

Далі енергетики почнуть аналізувати електричні мережі інших прилеглих до Львова населених пунктів – Сокільників, Солонки та Пустомитів. Останнє місто – рекордсмен за скаргами на перепади напруги.

Як повідомлялось раніше, «Львівобленерго» закликало споживачів остерігатися шахраїв при виборі електропостачальника.

Юлія Бундз, «Перші про головне. Львів»

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-11-26 13:12 :04