Новини » Економіка 81

РФ оскаржила у Верховному суді Швейцарії виплату 44,4 млн доларів «Укрнафті»

Верховний суд Швейцарії отримав заяви росіян про скасування арбітражних рішень за позовом «Укрнафти», згідно з якими РФ зобов’язана виплатити компенсацію за втрачене компанією в анексованому Криму майно обсягом 44,4 млн доларів США.

Про це повідомляє прес-служба міністерства юстиції РФ, передає УНН.

«27 травня 2019 року Росія подала до Верховного суду Швейцарії заяви про скасування арбітражних рішень, винесених за позовами компаній «Укрнафта» і «Стабіл» та інших. 31 травня 2019 року Суд підтвердив отримання заяв», – йдеться в повідомленні мін’юсту РФ.

Повідомляється, що позови були подані за Арбітражним регламентом ЮНСІТРАЛ на підставі угоди між Росією і Україною про заохочення та взаємний захист інвестицій.

«Росія не згодна з можливістю застосування зазначеної угоди до таких спорів. У межах комплексної стратегії щодо захисту інтересів Росії від подібних неправомірних позовів ведеться робота з оскарження винесених арбітражних рішень. Росія має намір добитися їх скасування, оскільки вони суперечать як нормам двосторонньої угоди між Росією і Україною, так і іншим нормам і принципам міжнародного права», – повідомив мін’юст РФ.

У російському відомстві також повідомили, що у заявах про скасування Росія привела аргументи, які «підтверджують неправомірність винесених арбітражними трибуналами рішень».

Нагадаємо, у квітні міжнародний арбітраж ухвалив рішення стягнути з РФ на користь ПАТ «Укрнафта» 44,4 млн дол. компенсації за експропріацію майна товариства в анексованому Росією Криму, а також понад 3,5 млн дол. арбітражних витрат.

Як повідомлялося, Росія братиме участь в 15 позовах українських компаній через втрачені ними активи у результаті анексії Криму.

 

Loading...
Loading...
Loading...