Передова – не штрафбат і не місце «перекантовки» силовиків у «зальоті»

Передова – не виправна колонія, не резервація для покидьків, не копальня уранової руди... ООС – не штрафбат! Не місце «перекантовки» силовиків у «зальоті». Зробили з фронту Стіну з «Гри престолів»...

Я просто не можу чути/читати оте трагічно-світоглядне «відправити на передову» стосовно тих, хто з різних причин не відповідає моральним та правовим вимогам суспільства! Чимало людей розглядає службу в ООС, на передовій, як покарання. І в цьому дуже драматично точно відображається ставлення до війни, а отже, і до цінності власної країни. Бо її захист не сприймається як щось священне і благородне.

От каже Ценов (начальник поліції Київщини): «Прошу мене відправити на найважчі ділянки ООС». І навіть хтось цьому зааплодував.

А нащо ти там здався? Чому ти вважаєш, що раз ти налажав тут, на «гражданці», то ти затребуваний країною в її захисті?! Ти не вслідкував за підлеглими тут, то навіщо нам, щоб ти поставив під загрозу ще чиєсь життя там – на війні!?

Ценов – лиш один із частих проявів отого «штрафбатсива».

Це глибинна неповага до захисту країни. І вона прослідковується від перших осіб держави у пафосних заявах до простого люду в побутових коментарях в соцмережах.

Найгидкіше, що хтось навіть вважає, що отаким дешевим трюком можна вгамовувати гнів у суспільстві. Хтось думає, що це має викликати якесь розчулення чи повагу... «От який молоток! Зрозумів, що завинив, і йде на війну, готовий померти за Україну. Мужик!»

Та він, швидше за все, там житиме у комфортному готелі за бюджетний (наш) кошт і отруюватиме життя підлеглим... Він не сидітиме в болотистих окопах з хробаками, ні, думаю, не буде! У нього буде все «в шоколаді», і коли пристрасті вляжуться, він тихенько «проповзе по зеленці» в «маскувальній сітці» на якусь хлібну непублічну посаду. Ні, ну може бути всяке, але моя версія чогось видається найбільш валідною. Тому краще було б просто піти, без отих пафосно-гнилих спекуляцій.

Передова – це святе місце боротьби. І поки частина суспільства вважатиме, що боротися за державність мають негідники різного кшталту, а не достойні співгромадяни, то державності не здобути. І це означає, що суспільство не хоче (чи не готове) платити високу ціну за державність, за свою країну.

Читайте більше новин на тему: війна на Донбасі

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-09-21 08:20 :12