Новини » Регіони 5 червня, 2019, 13:20
На Закарпатті суд відмовився заборонити забудову Боржави вітряками
Джерело: ukrinform.ua
Джерело: ukrinform.ua

Вчора, 4 червня, півсотні жителів сіл Міжгірщини та Свалявщини зібрались біля Закарпатського окружного адмінсуду.

Там відбулося засідання суду у справі спорудження вітрових електростанцій на полонині Боржава. За підсумками розгляду, суд відмовився забороняти будівництво на полонині.

Як повідомила представниця позивача ГО «Ноосфера» Наталія Майстренко, суд відмовив у накладені заборони на будівництво ВЕС з формальних причин, звернувши увагу на технічні недоліки, після виправлення яких суд розгляне дане питання фактично повторно. Паралельно правник зазначила, що разом із громадами Міжгірщини та Свалявщини, чиї інтереси безпосередньо буде зачіпати дане будівництво, буде шукати інші шляхи як забезпечити позов, – про це інформує правозахисник Віталій Грегор.

Наразі захисники Боржави хочуть подати заяву про забезпечення позову із врахуванням вчорашніх зауважень суду і очікуватимуть повторного розгляду питання. 

Нагадаємо, ІА ZIK вже неодноразово ґрунтовно торкалася проблеми, яка породила протистояння прихильників та противників забудови Боржави. У першому матеріалі: Вітряки на полонині Боржава: рай для альтернативної енергетики чи пекло для туризму? було лише означено проблему. Та навіть поверхневий погляд показав: за цей проект виступали лише Інвестор, чиновники Закарпатської ОДА та деяких (наголошуємо!) районів. Натомість, за те, щоби залишити один з найгарніших та найбільш доступних хребтів Карпат у первозданному вигляді виступало значно більше і ширше коло прихильників. Це і науковці (екологи та орнітологи), і спортсмени (парапланеристи, лижники та піші мандрівники) і місцеві мешканці, що навчились жити в гармонії з природою та туризмом. Як показали дослідження, прибутків від туризму на Боржаві у декілька разів більше, аніж від ВЕС, тобто текти вони будуть у кишені місцевих мешканців, а не до турецького інвестора. Більше про це у другому матеріалі: Вітряки на Боржаві: усе більше голосів проти. Тут чітко видно, що прихильники збереження Боржави в один голос заявили: «Інвестор має вибачитись і піти». Тобто шукати іншу територію під свій вітропарк. Приблизно в такому ж руслі вийшов і телевізійний проект телеканалу ZIK «Вижити в Україні»: Вітряки на Боржаві: користь чи шкода?

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-18 23:54 :30