Новини » Регіони

На Прикарпатті фірма розіграла 12 млн грн на закупівлі автомобілів для сільської медицини

В Івано-Франківській області за останній рік в рамках президентської програми «Доступна медицина» у ПП «В.С.К.» придбали позашляховики Renault Duster для лікарів, що працюють у сільській місцевості, на загальну суму 12 млн грн.

Про це пишуть «Наші гроші».

З листопада минулого року місцеві центри первинної медичної допомоги почали оголошувати тендери на закупівлю автомобілів для медиків. Технічні параметри автомобілів виявилися фактично виписаними під конкретну марку авто – Renault Duster.

Тим часом, на закупівлі авто для амбулаторій спробувало пробитися ТОВ «Богдан-Авто Івано-Франківськ» з китайським «JAC S3», що вважається дешевшим аналогом «Renault Duster». Однак технічні характеристики їхніх авто не відповідали вимогам тендерної документації, тому були відхилені.

В Івано-Франківській області на всіх 25 тендерах щодо придбання Renault Duster перемогу здобула приватна виробничо-комерційна фірма «В.С.К.» – офіційний і єдиний дилер автомобілів Renault в Івано-Франківській області. Загальна сума всіх авто – майже 12 млн грн. «В.С.К» залучала своїх колег із сусідніх регіонів, щоб створити видимість конкуренції».

Закупівля автомобілів ЦПМД Долинської райради потрапила в поле зоре львівських активістів. У боротьбі за лот взяли участь двоє учасників – «В.С.К.» та львівська «Ю.Р.К.» У їхніх тендерних пропозиціях активісти виявили низку ознак, що вказують на пов’язаність двох фірм.

Аналітики «Антикорупційної платформи» теж виявили збіги у документах франківської та львівської фірм й на інших закупівлях, що проходили в області.

Зокрема, на тендер, оголошений Рогатинським ЦПМД, «В.С.К» та «Ю.Р.К.» подали довідки про технічні характеристики предмету закупівлі, які як візуально, так і за змістом схожі між собою. Водночас, в тендерній документації замовника форма цих довідок дещо відрізняється від довідок, які надали учасники.

На 6 тендерах у листопаді-грудні 2018 р., проведені у Верховині, Косові, Рожнятові, Рогатині, Долині і Тисмениці очікувана вартість авто, яку поставив замовник, становила 500 тис. грн. «В.С.К.» приходила на торги з пропозицією, на 1000 грн меншою за початкову вартість, і вигравала конкурс, оскільки суперники («Ю.Р.К», «Галич-Моторс» та «Вік Партнер») пропонували товар за максимальною ціною у півмільйона. Під час аукціону ніхто не знижував вартості своєї пропозиції.

Loading...