Новини » Економіка 5 червня, 2019, 6:01
Кабмін нині спробує переглянути рішення про спецзобов’язання для постачальників електроенергії

На засіданні Кабінету міністрів у середу, 5 червня, буде переглянуто рішення уряду від 22 травня про покладення спеціальних зобов’язань (ПСО) на постачальників електроенергії.

При цьому серед міністрів немає єдності з цього питання. До того ж, документ ще перебуває на стадії погодження, і не виключено, що розглянути його на найближчому засіданні можуть не встигнути, повідомляють джерела Дзеркала тижня.

Раніше повідомлялося, що Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг запропонувала Кабміну вдосконалити систему ПСО, щоб уникнути істотного зростання тарифів для побутових споживачів після запуску ринку електроенергії.

НКРЕКП пропонує зобов’язати АЕС продавати не менше 80%, а ТЕС – не менш 50% генерованої електроенергії на електронних аукціонах за фіксованою ціною. Серед пропозицій також закупівля постачальниками універсальних послуг на електронних аукціонах певного обсягу електричної енергії, закупівля операторами мереж на електронних аукціонах певного обсягу електричної енергії з метою компенсації технологічних витрат на її передачу / розподіл, а також зобов’язання АЕС замовляти і оплачувати послуги з забезпечення доступності електроенергії для побутових споживачів.

Як повідомлялося, 4 червня парламентський комітет з паливно-енергетичного комплексу підтримав відтермінування запровадження ринку електроенергії на три місяці. Остаточне слово депутати мають сказати під час розгляду законопроекту в сесійній залі.

30 травня в. о. голови Служби безпеки України Іван Баканов закликав відкласти запуск нового закону про електроенергетику. Баканов стверджує, що запуск ринку електроенергії в Україні з 1 липня несе загрозу національній безпеці, оскільки енергетична галузь нібито ще не готова до повномасштабної переходу до нової моделі відносин. 31 травня відбулося засідання РНБО, присвячене проблемам енергетики, зокрема, запуску ринку електроенергії.

У той же час, прем’єр-міністр Володимир Гройсман обіцяв, що на наступному засіданні Кабмін ухвалить усі рішення, необхідні для вчасного запуску ринку електроенергії, а саме з 1 липня.

Закон «Про ринок електроенергії», на підставі якого 1 липня 2019 року має бути запущенко новий ринок електроенергії, розроблений за участю європейських експертів та впроваджує положення Третього енергопакету ЄС.

Введення конкурентного ринку електроенергії є одним із зобов’язань України, зафіксованого в рамках Меморандуму про співробітництво України і ЄС.

Імплементація ринку електроенергії є умовою надання макрофінансової допомоги Україні з боку ЄС у розмірі 500 млн євро.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-19 12:58 :13