Новини » Економіка 5 червня, 2019, 16:11
Е-гривні: НБУ випустив в обіг перший обмежений обсяг електронних гривень
Джерело: facebook.com/NationalBankOfUkraine
Джерело: facebook.com/NationalBankOfUkraine

Національний банк України вивчає можливість випуску власної цифрової валюти – електронної гривні.

Про це повідомляє прес-служба НБУ.

Так, регулятор провів пілотний проект, у межах якого проаналізував міжнародний досвід, досліджував правові аспекти, макроекономічний ефект і опрацьовував оптимальні варіанти бізнес-моделі впровадження електронної гривні.

«Паралельно з теоретичним вивченням проект Національного банку включав і практичну частину. У межах випробовування технології блокчейн-платформи в обіг було випущено обмежений обсяг е-гривні, операції з використанням якої тестувалися робочими групами за участі Національного банку, компаній-волонтерів, а також Світового банку, експерти якого надавали Національному банку консультації у межах технічної допомоги», – розповіли в Нацбанку.

Дослідження поставило перед НБУ нові питання про те, яким буде вплив електронної гривні на екосистему платіжного ринку, чи буде на неї достатній попит з боку користувачів, торговців і учасників ринку, яка технологія повинна використовуватися.

Раніше повідомлялося, що за перший квартал 2019 року обсяг безготівкових розрахунків з використанням платіжних карток в порівнянні з аналогічним періодом минулого року зріс на 45% до 395,5 млрд грн.

Нагадаємо, в Україні запустили монету, присвячену видатному математику Олексію Погорєлову.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-16 13:26 :02