Новини » Політика 5 червня, 2019, 21:00
Антикорупційна прокуратура порушила провадження щодо оточення Порошенка
Назар Холодницький
Назар Холодницький

Апеляційний господарський суду 5 червня розглядає клопотання Антикорупційного прокурора Назара Холодницького і арбітражного керуючого «Черкасиобленерго» Валентина Литвина щодо визнання незаконним фактичне списання заборгованості ПАТ «Азот» Дмитра Фірташа перед «Черкасиобленерго» на майже $ 50 млн.

Про це пишуть «Економічні новини».

Зазначається, що мирова угода була підписана керівництвом підприємств «Черкасиобленерго» і «Азот» в період між першим і другим туром президентських виборів в Україні і передбачала  відстрочку по виплатах щодо боргів хімічного гіганта до 2027 року.

У 2018 році за позовом кредиторів «Черкасиобленерго» Апеляційний суд відмовив у затвердженні аналогічної угоди, посилаючись на його незаконність і явну збитковість для «Черкасиобленерго».

У 2019 керівником «Черкасиобленерго» Олегом Самчуком була здійснена повторна спроба списати борги за аналогічною схемою. При цьому, суд першої інстанції розглянув по суті клопотання навіть без залучення арбітражного керуючого, що представляє кредиторів «Черкасиобленерго», яке з 2004 року знаходиться в процедурі банкрутства на стадії розпорядження майном.

Також у матеріалі йдеться про те, що 46% акцій «Черкасиобленерго» належить Фонду державного майна, керівництво якого пов'язують з екс-президентом Петром Порошенко і нардепом від БПП Ігорем Кононенко.

У травні 2019 року за даними фактами Антикорупційна прокуратура порушила кримінальне провадження за ст.191 і ст.364. Прокурор вступив в процес в інтересах держави.

Нагадаємо, після зустрічі керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького та колишнього власника компанії «Енергомережа» Дмитра Крючкова правоохоронці почали розслідувати правомірність дій екс-президента Петра Порошенка

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-08-20 23:23 :58