Новини » Економіка 4 червня, 2019, 10:23
За нового ринку електроенергії тарифи не підвищаться, – НКРЕКП
<nbsp;>

НКРЕКП запропонувала вдосконалити систему покладання спецзобов’язань із забезпечення доступної ціни електроенергіі для побутових споживачів у новому енергоринку, що запустять з 1 липня. Це дозволить залишити незмінними тарифи для населення та стримати їх ріст для промислових споживачів.

Про це йдеться в офіційному листі НКРЕКП до Кабінету міністрів України, повідомляють Українські новини з посиланням на Обозреватель.

У листі регулятора вказується, що нинішня модель ПСО (покладання спеціальних обов’язків) може призвести до додаткового фінансового навантаження на ринок, відповідно, її необхідно вдосконалити. 

«НКРЕКП надає пропозиції щодо питання покладання на учасників ринку спеціальних обов’язків, а саме: 1. продаж не менш як 80% електроенергіі, виробленої АЕС, на електронних аукціонах за фіксованою ціною; 2. продаж не менш як 50% електроенергіі, виробленоі ГЕС, на електронних аукціонах за фіксованою ціною; 3. закупівля постачальниками універсальних послуг на електронних аукціонах певного обсягу електричної енергіі; 4. закупівля операторами мереж (ОСП та ОСР) на електронних аукціонах певного обсягу електричної енергії з метою компенсації технологічних витрат електричної енергії на її передачу/розподіл; 5. Зобов’язати АЕС замовляти у ПУП та оплачувати послугу із забезпечення доступності електричної енергії для побутових споживачів», – йдеться у листі.

Як зазначає регулятор, такий підхід дозволить забезпечити стабільний обсяг електроенергії для потреб населення за доступними цінами.

«Це дозволить знизити додатковий прибуток АЕС та відповідно – навантаження на учасників ринку та cередню ціну електричної енергії, застосувати однакові ціни на електронних аукціонах для всіх учасників ринку, незалежно від цілей постачання. Також це забезпечить зменшення рівнів тарифів ОСП та ОСР, що, у свою чергу, зменшить обсяг PSO за рахунок різниці між ціною закупівлі електричної енергії та кінцевою ціною для населення», – пише регулятор.

<nbsp;>
<nbsp;>
<nbsp;>

Після затвердження відповідної моделі НКРЕКП зможе обрахувати цінові обмеження на різних сегментах ринку, що дозволить не допустити зростання цін на електроенергію для кінцевих споживачів після запровадження нового ринку електричної енергії.

Нагадаємо, прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що Кабмін ухвалить всі необхідні рішення для запуску ринку електроенергії з 1 липня. За словами Гройсмана, важливо, щоб при запуску ринку не підвищилася ціна на електроенергію для населення та промисловості.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-18 05:25 :43