І двох днів не минуло: речниця Зеленського може вплутати Україну в міжнародний скандал
Юлія Мендель. Фото: Ратинський В'ячеслав/УНІАН
Юлія Мендель. Фото: Ратинський В'ячеслав/УНІАН

Кілька днів тому мені вже довелось звернути увагу на те, що практично всі політичні рішення президента Зеленського (як і українського парламенту, й уряду) необхідно розглядати одночасно й у внутрішньому, й у зовнішньому вимірах (через значну залежність України від іноземних партнерів – необхідно прораховувати їх можливу реакцію).

Виявляється, проблеми можуть бути не лише з політичними, але і з кадровими рішеннями.

Здавалось би бездоганне рішення призначити прессекретарем президента журналістку Юлію Мендель викликало негативний резонанс у США.

Повідомлялось, що Юлія Мендель співпрацювала як фрілансер зі світовим друкованим лідером – газетою The New York Times.

Дізнавшись про призначення Юлії на посаду в українській владі, представники газети заявили, що якби були поінформовані про її участь у конкурсі на посаду прессекретаря українського президента, то або розірвали б з нею співробітництво, або, цілком точно, не давали б їй редакційних завдань. Йдеться про конфлікт інтересів.

З одного боку, у редакторів Нью-Йорк Таймс немає претензій до достовірності і об’єктивності двох матеріалів Юлії Мендель, що були опубліковані в період її участі в конкурсі. З іншого боку, висвітлювати політичні події в Україні з позиції людини, яка намагається стати членом певної політичної команди, – це таки конфлікт інтересів.

Не знаю, чи порушила Юлія Мендель якісь пункти контракту з газетою. Не зрозуміло також, чи брала вона на себе юридичні зобов’язання інформувати про подібні обставини свого життя – як участь у конкурсі на посади в системі влади? Але такі стандарти цивілізованого правового суспільства – конфлікт інтересів недопустимий, оскільки ставить під сумнів мотиви особи, її неупередженість і об’єктивність.

Проблема була б не такою гострою, якби 1 травня 2019 року у співавторстві з іншим журналістом Юлія Мендель не опублікувала статтю, у якій колишній віцепрезидент США Джо Байден звинувачувався в конфлікті інтересів під час спроб звільнення генпрокурора Шокіна.

Читайте також: До кінця року буде масштабна здача країни ворогу, – Ар’єв про скандальне інтерв’ю Шефіра

Ця публікація стала резонансною. Власне, вона позначила основну лінію критики Джо Байдена в ході наступної президентської кампанії в США. Звичайно, це не могло сподобатися Демократичній партії США.

Аж ось, вже за місяць після появи цієї статті, одна з авторок і сама виявляється втягнута у скандал з конфліктом інтересів.

І таким чином, Україна знову виявляється втягнута у неприпустимий та загрозливий спосіб у внутрішню політику і президентські вибори в США. Втягнута в якості розмінної монети у протистоянні між республіканцями і демократами, яке обіцяє бути дуже гарячим.

Невелике кадрове рішення на Банковій теоретично може стати причиною великих політичних проблем.

І ця проблема «сама по собі» не розсмокчеться.

Читайте також: Ви на боці Росії чи України? Портников поставив шість запитань виборцю Зеленського

Читайте більше новин на тему: Володимир Зеленський

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-12-03 20:52 :50