Україна вже має свого експерта у Facebook: хто така Катерина Крук

facebook.com/semper.in.altum

У Facebook вперше обрали менеджера з публічної політики в Україні. Ним стала громадська активістка та політолог Катерина Крук. Хто ж вона така та що входитиме в обов’язки новоспеченого менеджера, дізнавалася журналістка ІА ZIK.

Дочекалися!

У жовтні 2018 року корпорація Facebook повідомила, що відкрито вакансію менеджера з публічної політики в Україні – розмістила її на сайті соціальної мережі.

У компанії зазначили, що шукають «відмінного комунікатора, який може поєднувати пристрасть до таких інтернет-сервісів як Facebook з глибокими знаннями політичної та регуляторної динаміки в Україні та, бажано, у регіоні Східної Європи».

У Facebook пояснили, що у обов’язки менеджера будуть входити розробка та реалізація стратегії для досягнення цілей компанії в державній політиці, моніторинг законодавства в Україні, яке стосується Facebook, репрезентація Facebook на зустрічах з представниками уряду, представлення позиції Facebook у медіа тощо. Щоправда, працювати треба буде у Варшаві.

Визначилися!

Про призначення Катерини Крук на новостворену посаду широкому загалу стало відомо вчора ввечері: заступник міністра інформаційної політики України Дмитро Золотухін повідомив про це на своїй сторінці у Facebook.

facebook.com/semper.in.altum
facebook.com/semper.in.altum

Зокрема, він вважає, що це найкращий вибір, який могли зробити у компанії. Він пише, що Крук – відома експертка з питань інформаційного простору, спікерка усіх актуальних конференцій про дезінформацію останніх років, принципова і чесна людина.

Хто ж така Катерина Крук?

Відомо, що Катерина Крук родом з Рівного. Закінчила Рівненську державну гуманітарну гімназію, потім навчалася у Вроцлаві (Польща) та в Central European University в Будапешті (Угорщина), здобула вищу освіту з політології за спеціальністю «Закордонні служби». Працювала в польській команді організаторів «Євро-2012».

У 2013 році повернулася до України, проходила практику в Верховній Раді. Брала активну участь у Революції Гідності, висвітлювала події Майдану англійською мовою в Twitter, писала англомовні матеріали для іноземних ЗМІ, за що була нагороджена премією Freedom Award від Атлантичної ради США за внесок у розвиток Майдану.

facebook.com/semper.in.altum
facebook.com/semper.in.altum
facebook.com/semper.in.altum
facebook.com/semper.in.altum

Навчалася в Коледжі Європи (Бельгія). Працювала в Європейському парламенті радником з політичних питань щодо України. Із червня 2016 року була радником із соціальних медіа Верховної Ради України.

facebook.com/semper.in.altum
facebook.com/semper.in.altum

Співпрацює з BBC, CNN, Al Jazeera, France 24, Channel 4, The Guardian, New Eastern Europe, 6 PISM.

facebook.com/semper.in.altum
facebook.com/semper.in.altum

Катерина Крук донедавна працювала експертом StopFake, волонтерського інтернет-проекту, створеного для викриття неправдивої інформації про Україну та інші держави.

 

Що далі?

Ще з початку відкриття вакансії міністр інформаційної політики України Дмитро Золотухін наголосив: «Тепер у нас буде особа, відповідальна за публічну політику найбільшої соцмережі в Україні. Наголошую, що, в першу чергу, ця особа буде діяти в інтересах компанії, яка їй платить. Однак, з іншого боку, це позбавить нас підозр у тому, хто дійсно вирішує конфліктні ситуації щодо українських користувачів».

Зараз він висловив сподівання, що після цього призначення брутальне та непрофесійне ставлення компанії Facebook до України та українців нарешті припиниться. Золотухін також пообіцяв підтримати Крук в усіх справах, що будуть робитися в інтересах України: «особливо в важкі часи невизначеності для соціальних мереж».

Зазначимо, що українські користувачі Facebook багато скаржились на те, що їх пости блокують, а характер блокувань може свідчити про те, що цим займаються проросійські адміністратори.

Матеріали, які використані у статті, взято із відкритих інтернет-джерел.

Підготувала Олена Водвуд,
ІА ZIK

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...