Новини » Економіка 4 червня, 2019, 18:12
У Енергодарі з’явиться надсучасний дата-центр

У рамках реалізації інвестиційного проекту компанією «Дайналайн холдінг лімітед» планується будівництво екотехнологічного парку «TECHIIA» – інфраструктурного об’єкта оброблення даних у місті Енергодар Запорізької області.

Про це повідомляють в Запорізькій обласній держадміністрації.

На теперішній час на території Центральної та Східної Європи є певна зацікавленість міжнародних загальновідомих інвесторів в розміщенні великих цифрових інфраструктурних вузлів та центрів обробки даних для збільшення присутності зазначених корпорацій та підконтрольних їм груп підприємств на території Європи та Ближнього Сходу.

Умовами для розміщення зазначених серверних майданчиків є наявність великих енергетичних потужностей, низької вартості електроенергії, інфраструктурних можливостей, зрозумілої політики державних органів та лояльних умов ведення бізнесу. Тож представники інвестора проаналізували можливість розміщення Техно-Парку на території України як найбільш привабливої країни для реалізації проекту. А після проведення аналізу наявних потужностей та видів генерації електричної енергії, як оптимальний варіант була обрана можливість створення технологічного парку на території Запорізької області.

Найближчим часом Енергодар стане певним центром розвитку та впровадження сучасних технологій у Запорізькому регіоні. Йдеться про кілька проектів, які будуть втілені у життя закордонними та українськими інвесторами. Нині ми маємо позитивні висновки, щодо створення в Енергодарі надсучасного дата-центру. Хочу підкреслити, що інвестори беруть на себе всі витрати, пов’язані з будівництвом проекту, а в самому будівництві будуть застосовуватись здебільшого матеріали українського виробництва. Планується, що прямі інвестиції протягом п’яти етапів реалізації проекту становитимуть 11,2 млрд. грн. Також буде створено близько 2 000 легальних та високооплачуваних робочих місць. Власне сплата податків від діяльності підприємства складатиме понад 1 мільярд гривень на рік. Крім того, реалізація проекту приведе до покращення інвестиційного клімату в Україні. Адже з нашою державою співпрацюватимуть такі міжнародно відомі інвестори як Amazon, Twitch та Schneider.

На теперішній час представником інвестора подано заяву до Запорізької ОДА для надання в оренду земельної ділянки, яка є вільною від оренди чи іншої діяльності та знаходиться в безпосередній близькості до ЗАЕС. На теперішній час отримано згоду від усіх контролюючих інстанцій Запорізької області, разом з цим отримано згоду від усіх Міністерств згідно з регламентом. І нині, завдяки оперативному рішенню Кабінету Міністрів України, протягом місяця буде розроблено проект землеустрою для подальшої оренди земельної ділянки представником інвестора. Завдяки рішенням Кабінету Міністрів України щодо виділення та передачі зазначеної ділянки в оренду, існує можливість будівництва та запуску першої черги проекту до кінця 2019 року.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-08-22 16:33 :55