live
Новини » Економіка

«Стоп» диктату зернотрейдерів: нардепи підтримали проект закону про с/г кооперацію

Народні депутати підтримали у першому читанні законопроект на підтримку українських аграріїв – про сільськогосподарську кооперацію.

За проект Закону про сільськогосподарську кооперацію № 6527 під час ранкового засідання Верховної Ради України, яке транслює телеканал ZIK, проголосували 233 парламентарі.

На розгляд депутатського корпусу, окрім «комітетського» законопроекту № 6527, запропонували альтернативні проекти законів – №№ 6527-д, 6527-1.

Під час обговорення народні депутати наголошували, що проект закону необхідний для українських аргаріїв, адже дозволить забезпечити нормальні ціни всередині країни та відійти від диктату зернотрейдерів. Парламентарі також закликали колег у залі підтримати документ, що є «останнім етапом трансформації аграрного сектору» та відкриває перспективи розвитку для українських фермерів.

Голова підкомітету з питань харчової промисловості та торгівлі агропромисловими товарами Комітету ВРУ з питань аграрної політики та земельних відносин Петро Юрчишин наголосив, що прийняття законопроекту сприятиме утворенню сільськогосподарських кооперативів, збільшить частку продукції, створить нові робочі місця. 

«Умре село – умре держава», – заявив Петро Юрчишин та закликав підтримати українське село, якому сьогодні необхідне економічне зростання.

Додамо, як ідеться у пояснювальній записці, чинне законодавче регулювання відносин у сфері сільськосподарської кооперації не дозволяє повною мірою реалізувати потенціал об’єднання у сільськогосподарські кооперативи, а подекуди й блокує їх розвиток. Законопроект пропонує нову редакцію ЗУ «Про сільськогосподарську кооперацію», якою врегульовано усі ключові питань створення та діяльності сільськогогосподарських кооперативів в Україні в єдиному законодавчому акті. Це дозволить створити комплексну та зручну у користуванні законодавчу основу для сільськогосподарської кооперації, а також усунути існуючі на сьогодні колізії між різними законодавчими актами.

Під час голосування законопроект № 6527 підтримали 211 парламентарів, тож спікер поставив документ на розгляд ще раз. Під час повторного голосування документ підтримали 233 депутати.

Як повідомляли, у 2019 році уряд виділить на розвиток фермерства 5,9 мільярдів гривень.Loading...
Loading...
Loading...